Přejídání je problém, se kterým se potýká mnoho současných žen. Zatímco některé trápí konzumace velkých porcí jídla ve spojení s poruchou přijmu potravy, mnohé z nás se přejídají z odlišných důvodů. Tím nejčastějším je zcela obyčejná snaha vyplnit svůj volný čas. Přestože pravidelné přejídání působí na první pohled zcela neškodně, může se později vyvinout ve skutečný problém. Jak můžete přejídání z nudy porazit?

⦁ Udržujte se zaneprázdněná

Je všeobecně známé, že lidé, kteří „pořád něco dělají“ nebo alespoň mají na každý den nějaký plán, jsou spokojenější a ve zcela výjimečných případech je trápí problémy podobného rázu. Zamyslete se nad tím, zda efektivně využíváte svůj volný čas. Nemusíte nutně pracovat, volné chvilky snadno vyplníte nějakou jinou aktivitou, nejlépe takovou, která vám bude přinášet radost. Začněte s něčím novým. Ať už by se mělo jednat o kreativní činnost nebo sport, uvidíte, že na přejídání brzy nebudete mít ani pomyšlení.

⦁ Vytvořte si nové návyky

Pokud jste byla zvyklá, že kdykoli jste se nudila, začala jste jíst, je zapotřebí, abyste své tělo a mozek naučila novým vzorcům. Je úplně jedno, jakým způsobem se naučíte nudu porážet, ale nejlépe by se mělo jednat o jednu konkrétní činnost, kterou budete v reakci na nudu praktikovat.

⦁ Odstraňte ze svého dosahu sladkosti a slané „dobroty“

Obecně se lidé nejčastěji přejídají sladkostmi, nezdravými jídly nebo slanými pochutinami, jako jsou chipsy a oříšky. Je to proto, že jídla tohoto typu dráždí naše chuťové buňky a přinášejí nám v jistém smyslu uspokojení. Zejména na začátku byste proto měla přejedení předcházet tím, že takové potraviny domů vůbec kupovat nebudete.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno