Pokud jedete jen do vedlejšího města na nákup apod., pak nejspíš naše rady potřebovat nebudete. Jakmile však vyrazíte autem s dětmi na tuzemskou dovolenou, nebo dokonce do zahraničí, pak se vám mohou docela dobře hodit. Vyberte si z našich typů ty, kterou jsou vám nejsympatičtější.

  1. Dostatek jídla a pití

Jakákoliv dlouhá cesta se neobejde bez dostatečných zásob jídla a pití. Jídlo volte takové, aby se dobře drželo a nedělalo zbytečný nepořádek (jablko, mrkev, obložená houska…) a pití nejlépe v netekoucí originální lahvičce. Taky se může stát, že zůstanete trčet někde v koloně, a pak dostatek jídla i pití uvítáte dvojnásob.

  1. Oblíbená hračka

Stejně jako při nakupování, i do auta se hodí oblíbená hračka. Dítě si s ní hraje, může s ní v náručí i usnout – což je na dlouhé cestování ideální stav.

  1. Hry, které si děti hrají samy

Není nad to, vzít si s sebou různé hry, hodí se magnetické malovací tabulky, knížky s magnety, knížky se samolepkami atd., prostě všechno, čím se dítě zabaví, aby dlouhou cestu přečkalo.

  1. Soutěže

Jestliže se u řízení střídáte oba rodiče, pak ten, který zrovna neřídí, může vymýšlet různé soutěže, jako třeba, které auto (jaká barva) pojede jako první, kdo napočítá více mercedesů apod.

  1. Hry se slovy

Docela dobře se v autě hrají různé slovní hry, jako třeba slovní fotbal (vymysli slovo, které začíná na písmenko, kterým moje slovo končí), vymýšlení příběhu/pohádky na pokračování, nebo zapamatování si 5 slov, která řeknu.

  1. Tablet nebo chytrý telefon

Tablet nebo chytrý telefon je jistě také dobrou náhražkou jiných her, jen by jej děti neměly mít jako jedinou hračku. Ale mohou si hrát třeba hry v angličtině, sledovat pohádku, nebo fotit okolí, kudy právě projíždíte.

Přejeme vám šťastnou cestu a pevné nervy!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno