Upravené nehty jsou naší vizitkou! To, jak vypadají, vděčíme správné péči. Věnujte proto pozornost při koupi nových pomůcek pro vaši manikúru. Poradíme vám, které pilníčky jsou nejlepší.

Existuje celá řada pilníčků, které slibují jednoduchou úpravu. Věděla jste, že některé pilníky jsou pro vaše nehty dokonce nevhodné a mohou je poničit? Existují tři základní druhy, ze kterých vám pomůžeme vybrat jen ty nejlepší:

Smirkový pilníček na nehty

Je nejoblíbenější a také nejlepší volbou pro vaše nehty. Smirkový povrch má dvě různé drsnosti, některé pilníčky se dokonce prodávají v praktické kostce, která nabízí brusných povrchů hned několik. Zpátky ale ke klasickému dvoustrannému smirkovému pilníčku, který koupíte v každé drogerii. Smirkový papír je nalepený na pěnové struktuře, která se při pilování nehtu jednoduše přizpůsobí. Je tedy k nehtům šetrná.

Jak pilníček správně používat: Hrubší strana se používá pro zkrácení nehtu. Druhá strana pak jednoduše upraví nehet do požadovaného tvaru.

Nevýhodou smirkových pilníčků je to, že se po čase zničí a musí se vyměnit za nový.

Skleněné pilníčky na nehty

Věděla jste, že skleněné pilníčky na nehty jsou českým výrobkem s patentem? Pilují krásně, zvládnou zkrátit délku i dopilovat nehty do hladka. Skleněné pilníčky se dobře udržují, dají se umývat, desinfikovat a jsou velmi hygienické.

Nevýhoda skleněných pilníčků je ta, že sklo je křehké a nesmí vám při manipulaci upadnout. Druhá negativní vlastnost skleněných pilníčků je jejich tvrdý povrch, který se nepřizpůsobí při pilování a tak může být pro nehty příliš agresivní. Používání skleněných pilníčků se dá ale lehce naučit a po několika úpravách se naučíte volit požadovaný tlak na pilník tak, abyste neponičila strukturu nehtu.

Kovové pilníčky na nehty

Kovovým pilníčkům už téměř odzvonilo. Jde o nejnešetrnější péči o vaše nehty. Nejen, že nepilují dostatečně dobře, ale jsou také tvrdé a k nehtům velmi nešetrné. Často se stává, že při použití kovových pilníků se nehty třepí.

Naučte se správně používat pilníčky

I s pilníkem se musíme naučit správně pracovat. Pilujte jedině nenalakované a suché nehty. V opačném případě hrozí to, že nehet mechanicky poničíte. Při pilování jeďte vždy jedním směrem, díky tomu zabráníte nechtěnému třepení nehtů. Délku zkracujte vždy hrubou stranou pilníčku a tou jemnou pak nehet dopilujte do požadovaného tvaru.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno