Po některých úrazech, ale i při chronických onemocněních patří lázeňský pobyt do komplexního léčebného procesu. Pobyty v lázních mohou být pro děti zpestřením života i zajímavým zážitkem. Připravte je dopředu na to, co je čeká, a vybavte je vším potřebným.

Kdy je dítě indikováno k lázeňskému pobytu

Lázeňský pobyt nejčastěji navazuje na nějakou akutní léčbu – například na operaci. Další významnou skupinou jsou děti s chronickými obtížemi: opakované infekce dýchacích cest, vadné postavení páteře, alergie, revmatologické záněty, postižení pohybového aparátu, dětská mozková obrna nebo stavy po úrazech hlavy s poraněním mozku.

Co v lázních pomáhá

V lázních můžete očekávat celý komplex léčivých složek. Pomáhá už jen to, že celkový režim je nastavený na potřeby dítěte, dítě může být uvolněné a nestresované. V některých oblastech (horské oblasti, přímořské oblasti) pomáhá samotné klima prostředí. Dále se využívá přírodních zdrojů, jako jsou léčivé vody či léčivé bahno. Různá rehabilitační cvičení pak pomáhají především po úrazech.

Co sbalit dítěti do lázní

Tady samozřejmě platí, že věci na pobyt vybíráte podle ročního období. Nicméně nezapomeňte, že lázeňský pobyt trvá 3 až 4 týdny a je potřeba mu sbalit dostatek věcí. Dnes již lázně většinou nabízejí praní prádla (pokud jede dítě samo), anebo si rodiče mohou prádlo vyprat v pračkách a sušičkách přímo na místě. Prádlo je nutné podepsat, aby se neztratilo.

Nezapomeňte mu přibalit plavky a boty k vodě v případě vodních procedur. Hodí se i oděv na cvičení a pevná obuv na výlety.

Menší děti by s sebou určitě měly mít oblíbenou hračku nebo hračku na spaní.

Děti, které pravidelně užívají léky, je taktéž musejí mít s sebou.

A ať již jede dítě samotné, nebo s vámi rodiči, přejeme vám, ať se pobyt vydaří a hlavně ať přinese užitek!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno