Je dost možné, že slůvko afirmace slyšíte nyní poprvé. A pokud ano, tak je to veliká škoda! Afirmace jsou krátké posilující věty (pravdy, přesvědčení), kterými měníme svůj život. Zní to jako z pohádky? Pro někoho, kdo se nikdy nezabýval tím, jak vlastně přemýšlí a jaké to má dopady na jeho život, možná ano. Toto ovšem není pohádka, ale realita. Až pochopíte, jak jednoduché je pomocí pár vět zlepšit kvalitu svého života, nebudete chápat, jak jste to mohli zjistit až teď!

Negativní versus pozitivní myšlení

Všichni žijeme na stejné planetě a přesto se naše „světy“ mnohdy diametrálně liší. Na vině je způsob našeho myšlení. Jak asi může vypadat ráno někoho, kdo většinu času smýšlí o sobě i o světě negativně? Jeho první impulz k rozhořčení bývá už zvuk budíku. Málokdo otevře oči, usměje se a je rád. Rád za nový den. Rád za další možnost strávit čas na této krásné planetě. Rád za to, že otevře oči a prostě a jednoduše vidí. Po tom, co si takový člověk zanadává na budík, už se jeho den veze na této negativní vlně. Následuje „hnusné“ počasí, kolona při cestě do práce, nepříjemní kolegové, naštvaný nadřízený atd. A je jedno, zda je to doopravdy všechno kolem něj tak špatné, ale o to, že už po prvním nadávání na „zlý“ budík otevírá svoji mysl hněvu a zapomíná na radost.

Pozitivní afirmace dokáží tento koloběh narušit, přeměnit. Dokáží udělat každý váš den mnohem příjemnější, snesitelnější. Říká se, že když nemůžete změnit okolnosti, vždy můžete změnit alespoň svůj postoj k nim. Mnoho lidí ale neví, jak na to. Používání afirmací je jednoduchý způsob, který zvládne každý.

Afirmace si můžete vyhledat na internetu a nebo si (ještě lépe) vymyslet své vlastní. Používání svých vlastních afirmací bude mít ještě silnější účinek, neboť věty psané vašimi slovy se vám budou mnohem lépe chápat, pamatovat a vrývat.

„Dnes se cítím svěže a odpočatě“
„Dnes dělám moudrá rozhodnutí a poslouchám svou intuici“
„Dnes jsem nabitá pozitivní energií“

Jak zařadit afirmace do běžného života?

Je to jednoduché. Důležité je prostě začít! Můžete si vedle postele dát lístek s nějakou pěknou milou afirmací, kterou si každé ráno přečtete a věřte, že i taková maličkost dokáže změnit váš náhled na další situace, které vám život přinese po zbytek dne. Snažte se afirmace zařadit do svého života co nejvíce. Ideálně je do něj zařadit namísto těch návyků, které vám (už) neslouží. Jste zvyklí si každé ráno u snídaně pročíst noviny? Nebo novinky na internetu? Tak si místo toho v klidu sedněte a pročítejte si raději afirmace. V médiích se často dozvíme spíše věci, které nám náladu zhorší a přidají starosti, takže změna takového návyku vám nemůže ublížit, právě naopak. Tak hurá do toho!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno