Nejen pleť, ale i vlasy v zimě trpí více než v létě. Je to způsobeno nejen mrazem a přechodem z tepla do zimy, ale také nošením čepic a jiných pokrývek hlavy, případně koupáním se v krytém chlorovaném bazénu apod.
Šampon a kondicionér jako základ
V létě si možná vlasy jen tak umyjete šamponem a běžíte. V zimě rozhodně nezapomínejte přidat kondicionér, který necháte chvíli působit a poté opláchnete vlažnou vodou anebo doma připraveným odvarem – pro blondýnky z heřmánku, pro brunetky třeba z ořechového listí. Vlasy tak budou chráněny hned několikrát.
Nespěchat se sušením
Při péči o vlasy v zimě nespěchejte. Nechte je raději usušit přirozenou cestou bez fénu. A rozhodně také nechoďte s mokrými vlasy ven do mrazu. Nejenže riskujete nachlazení, ale škodíte i vlasům – budou se vysušovat a lámat.
Masky, séra a oleje jako bonus, který se vám vrátí
V zimě více než kdy jindy vaše vlasy ocení, když jim věnujete péči navíc. Využijte třeba dlouhých zimních večerů, a alespoň jednou za 14 dní dopřejte vlasům masku, sérum pro posílení vlasů nebo olejový zábal. Vlasy pak budou zdravější a pevnější a vydrží případné změny počasí.
Gel a lak nevadí, suchý šampon ano
Když potřebujete dodat vlasům objem i v zimě, použijte kvalitní gel nebo lak na vlasy. Naopak se zcela vyvarujte suchých šamponů, které sice také dodávají objem, ale zároveň vlasy vysušují a ty se pak mnohem více lámou – k lámání však mají sklon v zimním období tak jako tak, proto jim to nedělejte ještě horší.
Barvení vlasů ano i ne
Ani v zimě se nemusíte vzdát barvení vlasů, ale rovnou upozorňujeme na to, že mnohem lepší je barvit vlasy na tmavší odstín, protože barva vlas obalí a tím i chrání před nepřízní počasí, zatímco zesvětlování vlasů vlasy oslabuje, vysušuje a opět budou mít tendenci k lámání.
Více článků najdete na portálu mamci.cz