Poznala jste se v zimním typu? Je možná málo oblíbený, ale má spoustu výhod, o kterých vás teď přesvědčíme. Ale i zimní typ má dva podtypy, podle kterých se řiďte.

Základní znaky

Zimní typ patří k chladným typům, a je velmi výrazný. Ostatně i vy sama jako osobnost jste určitě velmi výrazná a všude, kam vejdete, způsobíte rozruch. Vlasy máte tmavě hnědé, hnědočerné nebo úplně černé. Oči můžete mít modré, šedé, hnědé nebo i zcela černé. Pleť máte jemnou a průsvitnou, ale dobře se opaluje. Zdobí vás výrazné tmavé řasy i obočí. Pihy nemáte.

Podtypy

  1. Sněhurkový typ – máte pleť jakoby porcelánovou s namodralým podtónem, to spolu s tmavými vlasy působí opravdu veliký a nápadný kontrast, opalujete se buď docela dobře do olivového nádechu, anebo se neopalujete vůbec a vaše pleť rovnou zčervená.
  2. Jižanský typ – máte olivovou, tedy tmavší pleť, kontrast mezi pletí a vlasy není tak nápadný, ale zase se velmi dobře opalujete; jen se nepleťte s podzimním typem, protože teplé podzimní barvy by vám neslušely.

Jaké barvy vpustit do vašeho šatníku

Z barev volte všechny syté chladné: červenou s namodralými a nafialovělými podtóny, modrou, zelenou s modrými podtóny, žlutou chladnou, fialovou, černou i bílou. Můžete také zcela libovolně kombinovat pruhy, kostky (i velké) nebo puntíky, zvláště pokud jako doplněk zvolíte jednobarevnou látku.

A co make-up

Sněhurky by měly volit světlý make-up i pudr, Jižanky naopak mohou sáhnout po tmavším (až světle hnědém nebo béžovém). Jako jediný typ si můžete dovolit černé oční linky, k nim se pak hodí červená rtěnka i červený lak na nehty. Řasenka je nevhodnější černá a stíny jakékoliv chladné, od zelených až po chladné odstíny hnědé.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno