Ani se nenadějeme a zima zaklepe na dveře. Co by v šatníku žádné ženy nemělo chybět? Tady je několik nepostradatelných kousků oblečení, které v chladném zimním počasí ocení každá z nás.

Zimní bunda

Nejlépe s kapucí, která účes uchrání od spadených rozpouštějících se sněhových vloček nebo nepříjemného mrholení. Při jejím výběru je vhodné zaměřit se nejen na použitou látku a barevnost, ale zejména na střih. Dámy s výškou pod 160 cm nebo naopak s výškou nad 175 cm by měly věnovat zvýšenou pozornost oblasti pasu a rukávům. U některých modelů totiž hrozí, že pas bude na těle příliš nízko (nebo naopak příliš vysoko). Obdobně to platí i pro rukávy – buď budou příliš dlouhé anebo příliš krátké.

Šála a rukavice

Naprosto nepostradatelným módním doplňkem a funkční složkou šatníku je šála. Tento kus textilie je možné nosit na nepřeberné množství způsobů (obdobně tak i šátek). Pokud vás varianty úvazu zajímají, není problém vyhledat si je na internetu (třeba po zadání ‘jak nosit šálu‘) a vybrat si ten svůj. Kromě klasické dlouhé šály je možné zvolit i šálu kruhovou, která se na krk natahuje přes hlavu. Co se rukavic týče, kromě kožených a klasických pleteninových je možné zakoupit také rukavice vhodné pro ovládání dotykových displejů.

Vrstvené oblečení

V chladném počasí poskytne tento způsob odívání lepší službu než obléknutí jednoho huňatého svetru. A co si pod vrstveným oblečením představit? Třeba bavlněnou košilku přímo na těle, na ní halenku nebo tričko a na něm vestu či lehčí svetr – a samozřejmě bundu anebo kabát.

Sukně

Snad každá žena si přeje působit sexy. Velmi přitažlivá je kombinace kratší sukně nad kolena a tmavých punčocháčů. Nemusíte se přitom obávat ani vzorů. Pokud se v modelu příliš odhalujícím nohy necítíte pohodlně, zvolte delší sukni a k ní boty na podpatku.

Boty

V poslední době nastává boom nákupů bot přes internet. Nakupujete-li kozačky, případně vyšší boty do půli lýtek, ověřte si, zda jejich horní obvod odpovídá obvodu vašeho lýtka. Vyhnete se tak situaci, ve které vám nezbyde nic jiného než boty vrátit s tím, že v této části nohy jsou příliš úzké nebo naopak široké. Velmi elegantně působí kozačky a šněrovací boty na vysokém podpatku. Před jejich nákupem si promyslete, zda-li vám chůze v nich bude na sněhu a zmrazcích opravdu tak pohodlná jako na vyleštěných podlahách prodejny.

Kabelka

Máte-li tu možnost, zvolte kabelku tak, aby ladila s botami. Váš outfit bude působit celistvě. Není to však nezbytně nutné. V podzimním a zimním období letí buď tmavé a zemité barvy nebo naopak krémové, béžové a starorůžové. Chybu neuděláte s žádnou kabelkou, která se stane vkusným doplňkem vašeho oděvu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno