Kdo by neměl rád teplo? Ale i zima má své kouzlo, když víte, jak si ji užít a jak se přitom i zahřát. Zkuste naše rady a uvidíte, že mrazivé počasí budete zvládat mnohem lépe.

  1. Jezte potraviny, které zahřívají

Základem všeho je změna jídelníčku. Jakmile teplota venku poklesne pod nulu, zapomeňte na syrové ovoce a zeleninu a upravujte je tepelně. Zeleninová polévka, zapékané těstoviny se zeleninou a masem, nebo třeba čokoládové fondue z ovoce – to vše bude daleko lepší variantou.

  1. Chytře vrstvěte oblečení

Aby vám venku nebylo chladno, musíte vrstvit oblečení. Ale je potřeba na to jít poněkud sofistikovaně: termoprádlo na tělo, potom tričko, mikinu nebo svetr a teplou bundu, která odolá mrazu, větru i dešti/sněhu. V mrazivých dnech je rovněž nezbytné nosit čepici, šálu/nákrčník a rukavice a obličej namazat mastnějším krémem.

  1. Zabalte se do deky

Když přijdete domů a je vám zima, ihned se zabalte do deky a přitom si můžete číst oblíbenou knihu, sledovat oblíbený pořad anebo třeba plést.

  1. Rozdělejte oheň

Pokud máte krb, tak ihned vyměňte přímotopy za teplý oheň v krbu. Již jen pohled na teplé barvy plamenů vás zahřeje. Můžete si ale užít oheň i bez krbu, stačí zapálit svíčku.

  1. Dejte si horkou čokoládu

Místo kávy si tentokrát dopřejte horkou čokoládu. Nejenže vás zahřeje více než „obyčejné“ kafe, ale také obsahuje látky, které spustí uvolňování serotoninu ve vašem mozku, a vy nebudete trpět depkou.

  1. Maskujte se

Udělejte si masku na obličej, vlasy, nebo olejový zábal na ruce. Maskování pomáhá všem částem těla a připraví obličej, vlasy i ruce na mrazivé počasí. A vy si při masce odpočinete a načerpáte dostatek sil, abyste mohli s mrazem bojovat.

  1. Pozvěte si domů kamarádky

Nejlepším lékem na zimní depku bude pozvat si domů ty nejlepší kamarádky a uspořádat večírek. Anebo si můžete udělat tvořící večer, pokud vás to baví. Každopádně – pobyt ve společnosti spřízněných duší zahřeje nejen na duši.

  1. Jděte s dětmi ven

Nebojte se – jste-li dobře oblečeni – vyrazit s dětmi ven a užít si radovánky na sněhu (nebo i bez sněhu). Můžete sáňkovat, lyžovat, běžkovat i běhat, koulovat se. Určitě se zahřejete a zjistíte, že ta zima vůbec není tak hrozná.

  1. Jděte do bazénu a sauny

Zahřát se můžete i při pobytu v plaveckém bazénu, vířivce a sauně. Nejprve si zaplavejte v bazénu, kde je voda nejchladnější, potom si vlezte do vířivky a pobyt zakončete v páře/sauně. To vás dá do formy a žádné počasí vás již nepřekvapí.

  1. Na noc si oblečte teplé ponožky

Aby se vám lépe spalo a nebylo vám zima od nohou, spěte v teplých vlněných ponožkách. Ne nadarmo se říká „Hlavně klid a nohy v teple“.

A jak bojujete proti pocitu chladu vy?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno