Zima už vám trochu leze krkem. Na dlouhé pobyty venku to zrovna není, herničky se prodraží a doma nevíte, co byste kromě puzzlí, autíček, pastelek a knížek tak asi ještě vymyslela. Pak je tento článek právě pro vás. Zimní aktivity pro znuděné děti jsou zde.

  • Zimní sporty

Sněhu venku asi moc nebude, ale zkuste najít poblíž vašeho bydliště stadion a zajděte s dětmi bruslit. Nebo si zajeďte zasáňkovat do hor.

  • Krmte zvířátka

Zjistěte, co kterým zvířatům můžete nabídnout, abyste jim nepřitížili, a pak se vesele vypravte za dobrodružstvím. Můžete donést potravu zvířatům do lesa, jít krmit kachny nebo třeba vyrobit/koupit krmítko a starat se o ptáčky.

  • Domácí koulovačka

No a co, že není sníh? Starý nepotřebný papír zmuchlejte do kuliček a uspořádejte doma domácí koulovačku. Můžete se koulovat, trefovat se do kyblíku nebo soutěžit, na čí polovině pokoje zůstane méně sněhových koulí.

  • Stříhání vloček

Nachystejte si vysavač, rozdejte dětem do ruky nůžky, papír, ukažte jim, jak se stříhají vločky, a zábava může začít. Až budete mít vystříháno, nezapomeňte nalepit na okna.

zimní aktivity
  • Oblékání plyšáků

To, že je zima krutá, pociťujete při každém oblékání vašich malých sněhuláčků. Pro změnu by si podobné galeje mohly zažít také děti. Povídejte si společně o zimě a u toho učte děti oblékat plyšákům čepice, šálu, rukavice.

  • Krupicové tvoření

Lepidlem nakreslíme obrázek, posypeme krupicí, která se na lepidlo přilepí. Chvíli počkáme a přebytečnou krupici sesypeme. Poté obrázek dotvoříme vodovkami. Ty se do krupice krásně vpíjí.

  • Pokusy

Kdy je příhodnější čas na pokusy s ledem než v zimě? Poutavě představte vědu svým dětem a seznamte je s ledem a jeho vlastnostmi.

  • Stavba iglú

Najděte všechny krabice, které doma máte, a postavte s dětmi iglú. Pokud jich tolik neseženete, postavte třeba miniiglú z kostek. Povídejte si o Eskymácích.

  • Ruční práce

I naši předci zimu věnovali draní peří, tak proč děti nezasvětit do ručních prací. Ty menší se mohou učit přišívat knoflíky, s většími si klidně troufněte háčkovat nebo plést.

A když vám zima bude připadat nesnesitelná, můžete si paradoxně doma zahrát na léto. Přitopte, oblečte se do plavek, nasaďte sluneční brýle a udělejte si drink. Vy se odreagujete a děti budou přímo nadšené.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno