Že se vám nedaří zhubnout? A už jste vyzkoušela tuto běžně dostupnou superpotravinu? Zelený čaj je přímo nabitý pozitivními účinky na naše zdraví. Díky vyššímu obsahu kofeinu je výborný ranní „nabuzovač“ a zcela hravě nahradí váš oblíbený šálek kávy. Navíc, díky přirozenému výskytu flavonoidů (přírodních antioxidantů) napomáhá v boji proti stárnutí a mnohým civilizačním chorobám.

Jaké má ale účinky na naše tělo?

Přestože vědci stále ještě nemají dostatek důkazů, traduje se, že zelený čaj výrazně zlepšuje metabolismus a napomáhá odbourávat tukové zásoby v těle. Pokud zkombinujete zelený čaj s pravidelným pohybem (ideálně rychlou chůzí nebo během), schopnost vašeho těla odbourávat tuk se může zvýšit až o polovinu.

Nicméně, nezapomínejte, že samotné pití tohoto zeleného zázraku vám hubnutí nezaručí. Pokud ale pravidelné pití čaje doplníte přísunem dostatečného množství kvalitního jídla a přirozeným pohybem, mělo by pro vás dosažení postavy snů být hračka.

Při výběru čaje si dejte pozor na jeho původ a kvalitu. Protože je zelený čaj stále oblíbenější, na trhu je celá řada produktů. Ne všechny však mají stejnou jakost. Přednost byste měli dávat hlavně čerstvému sypanému čaji, sáčkový raději nechte v regálu.

V jakém množství se pije zelený čaj?

V neposlední řadě sledujte také množství čaje, které denně vypijete. Nemělo by totiž překročit zhruba 1 litr za den. Vzhledem k tomu, že obsahuje kofein se jeho konzumace také nedoporučuje na noc. Zelený čaj není jediný nápoj, který příznivě působí na naše zdraví. Nezapomínejte pravidelně doplňovat tekutiny i z jiných zdrojů. Svůj pitný režim můžete obohatit i dalšími čaji.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno