Domácí práce, děti, zaměstnání, vaření a nějaké ty manželské povinnosti. Říkáte si, že jste během pracovního týdne natolik vytížená, že vám prostě nezbývá žádný volný čas na cvičení? Nezoufejte. Pohyb totiž můžete jednoduše zařadit do své běžné denní rutiny. Jak? Přečtěte si následující tipy:

Věděla jste že i úklidem spalujete kalorie?

Málokdo to ví, ale i při všedních domácích pracích, jako je například mytí nádobí, můžete zhubnout. Přestože žehlení, vysávání a vytírání pravděpodobně nepatří mezi vaše nejoblíbenější činnosti, příště až se jim budete věnovat, vás alespoň může zahřát u srdce, že děláte také něco pro své tělo. No a kolik kalorii reálně můžete spálit? 100 kalorií spálíte například obyčejným mytím podlah, přípravou jídla, nebo také za pouhých 15 minut odklízení sněhu.

Zapomeňte na MHD, ráno si přivstaňte a jeďte do práce na kole, nebo pěšky

Není jednoduché se ráno „dokopat“ k tomu, abyste z postele vstala dřív. Ale vězte, že nový zvyk si můžete snadno vybudovat už za několik týdnů. Proč se tedy nepokusit překonat počáteční obtíže? Zkuste začít tím, že několikrát týdně vyrazíte do práce na kole nebo pěšky.

Místo víkendového lenošení naplánujte rodinný výlet

Že jste po celém týdnu unavená a nechce se vám nic dělat? Nejraději byste se celý den jen válela v posteli a dívala se na televizi? A co takhle se jednou za čas přemoct a naplánovat si nějaký ten rodinný výlet? Nejenže snadněji zhubnete ale navíc také uděláte něco pěkného pro utužení vztahu s celou rodinou. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a zajít si například do lesa na houby?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno