Pokládáte si otázku, zda je prospěšné pro dítě učení dvou jazyků? Můžeme vás ujistit, že ano. Učení druhého jazyka se stává víc a víc populární. Umět dva jazyky znamená pro dítě do budoucna velké přínosy, kterými jsou například: budoucí pracovní příležitosti, otevřenost, přijetí, zvýšená schopnost soustředit se, později snadnější učení dalšímu jazyku. Ne vždy rodiče vědí, jak najít ten pravý způsob, jak učit dítě dvěma jazykům. Rodiče, kteří pocházejí ze dvou různých kultur, mají učení dětí jednoduché. Existuje však mnoho jiných způsobů jak naučit vaše dítě dva jazyky. Tyto způsoby jsou velmi důležité dodržovat. Zde si přečtěte několik způsobů jak a kdy začít s výukou.

Začněte ihned

Tím zásadním a prvním krokem bude, že začnete s učením vašeho dítěte ihned. A to bez ohledu na to, jak je vaše dítě staré. I děti po narození se mohou učit druhému jazyku.
Existuje období, kdy se učení dítěte druhého jazyka zmenšuje. Tato teorie však neznamená, že starší dítě není schopné se druhý jazyk naučit. Může to znamenat, že se dítě učí jinak, pomaleji a výuka už není tak snadná.

Učte základy

Dokonce, i když vy sami neznáte druhý jazyk, můžete začít se základy. Naslouchejte vašemu vybranému jazyku a pomáhejte dětem slyšet různé tóny.

Učte se tvary a barvy, počítat a zpívat. Vyberte věci kolem domácnosti a procvičujte je. Velmi účinné je, když si při hraní s vašim dítětem pustíte hudbu.
Učení si zpestřete hraním. Děti baví, když se mohou učit formou hry. Ať už je to kreslení, nebo hraní her. Využijte váš volný čas k hraní a učení nové slovní zásoby a frází.

Využijte zdroje cizích jazyků

Pro vyučování jazyku můžete použít jako inspiraci cizojazyčné knihy, jazykové programy. Dovolte vašemu dítěti, sledovat oblíbené pohádky v cizím jazyce.
Vnější podpora

Pokud vy sami neumíte cizí jazyk, přihlaste se do nějakého kurzu, nebo požádejte někoho kdo váš cílový jazyk ovládá.

Příležitosti

Vyhledávejte příležitosti, kde jste obklopeni lidmi, kteří mluví plynule vaším cílovým jazykem.

Učení bude zdlouhavější, ale pro vaše dítě bude obrovským přínosem, pokud bude umět více než jeden jazyk.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno