Tmavý podzim a zima přímo vybízí k zapalování svíček, abychom si zútulnili byt či dům. Ne nadarmo tato světýlka doporučuje i ředitel dánského institutu pro výzkum štěstí Meik Wiking, který napsal knihu Hygge – prostě šťastný způsob života. Čajové svíčky jsou relativně bezpečné ve srovnání s obyčejnými, ale chce to nějaký elegantní svícín. Takže jaký koupit, či snad dokonce vyrobit?
Sklo a voda
V každém hobby marketu seženete nepřeberné množství skleněných svícínků, ze kterých si určitě vyberete. Chcete-li si ale svícínek ozdobit podle vlastní fantazie a máte-li zrovna tvořivou náladu, zkuste skleněný svícínek naplněný vodou. Že je to nesmysl? Není, stačí k tomu dvě skleněné mističky – jedna menší a jedna větší. Do menší mističky/svícínku dejte svíčku a to celé vložte do větší misky. Jako výplň prázdného místa dolijte vodu. A kromě světýlka získáte i odpařovač, který vám bude zvlhčovat vzduch.
Sklo a kameny
Podobným způsobem si můžete vyrobit svícínek s kameny. Postupujte stejně jako u předchozího příkladu, jen vodu nahraďte kameny. Vznikne vám velmi efektní hra kamenů a ohně.
Keramika
U keramických svícínků také platí, že je jich mnoho v nabídce různých obchodů. Aby byla svíčka přes keramický svícen vidět, je potřeba, aby měl otvor/otvory, nebo aby byly jeho stěny slabé a světlo prosvítalo. Originální svícen získáte, když kteroukoliv mističku, kterou vaše děti vyrobily na kroužku keramiky, použijete jako svícen.
Kov
Kov sám o sobě by se mohl příliš zahřát ve spojení se svíčkou. Ale existují svícínky, které mají kovový „obleček“ přes skleněnou základní mističku. Takto si ostatně můžete jakýkoliv svícínek ozdobit i vy – a bude vám k tomu stačit obyčejný drátek anebo alobal. Nechte se inspirovat našimi fotografiemi.
Více článků najdete na portálu mamci.cz