Mnozí z nás se nemohou dočkat, až si vyplní místo v šatníku nějakými novými kousky za skvělou cenu. Slevy nás ale mohou nabádat k tomu, abychom si nakoupily více než skutečně potřebujeme nebo než unosíme. Jakým způsobem lze nakupovat „chytře“ pokud jsou výprodeje?

1. Určete si předem částku, kterou za nakupování chcete utratit

Ideální možností, jak si určit „stropní hranici“ v nákupech a neutratit více, než můžete, je vybrat si konkrétní částku, kterou si můžete dovolit utratit. Pro každou z nás je ta částka jiná, ale ideálně by neměla žádným způsobem ovlivnit naše běžné měsíční výdaje. Zároveň není příliš vhodné si s sebou na nákupy brát kreditní kartu, protože s ní máme tendenci utrácet více, než můžeme.

2. Vezměte si s sebou na nákupy kamarádku

Dalším problémem je to, že jakmile v obchodě zahlédneme takové množství zlevněných kousků, snadno podlehneme chybnému pocitu, že zkrátka všechno potřebujeme mít. Zlatým pravidlem proto je: rozhodně si všechno vyzkoušejte a nejlépe si nechte poradit od své kamarádky. Pakliže máme pocit, že se nám věc zkrátka líbí, můžeme si snadno vsugerovat, že nám také velmi sluší, přestože se jedná o oblečení, které skutečně není „náš styl“ nebo nám vůbec nesedí. V tomto momentě může zasáhnout naše přítelkyně. Na oplátku můžete i vy jí pomoci udržet si „zdravý rozum“.

3. Několikrát si ověřte, zda oblečení skutečně budete nosit

Pokud máte vybrané kousky schválené od své kamarádky, ještě jednou se také zeptejte sebe sama, zda se vám šaty, svetr, nebo kalhoty skutečně líbí, a zda je vůbec máte s čím kombinovat a nosit. Pokud je vybraný kousek za skvělou cenu, hodí se do vašeho šatníku a máte ho schválený od kamarádky, pak není co řešit.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno