Zdroj foto: envato

Virózy, tedy nejen koronavirus, jsou nemoci způsobené viry. Většinou napadnou již nějak oslabený organismus. Vždy je lepší zaměřit se na prevenci než později virózu léčit.

Jaká je tedy prevence (nejen) před koronavirem

Nejlepší prevencí je udržovat tělo i mysl v rovnováze a v dobrém rozpoložení, dbát na správnou životosprávu, pravidelně střídat práci s odpočinkem (pasivním i aktivním), mít dostatek pohybu (sport, práce na zahradě i v domácnosti). Proti koronaviru se navíc doporučuje dostatečně pít, protože tak jsou zvlhčené sliznice, které nákazu dovnitř nepustí. Chcete-li se chránit v dopravním prostředku, používejte roušku, na ruce rukavice nebo se nepřidržujte tyčí (popř. se přidržujte předloktím).

Když už se necítíte dobře

Jakmile na sobě pozorujete známky virózy, chřipky, koronaviru, zpomalte, zůstaňte doma a naordinujte si klid. Rozhodně nešiřte nemoc dál. Svého lékaře kontaktujte telefonicky. Spolehněte se na léky a bylinky, které máte doma. Horečku můžete snižovat volně dostupnými antipyretiky nebo sprchováním vlažnou vodou. Suchý kašel tlumte léky na suchý kašel (Stopex, Robitussin) nebo bylinkami (jitrocel, lípa, mateřídouška).

Zdroj foto: pixabay

Jaký zvolit jídelníček

Jídelníček při virózách by měl být hlavně pestrý a obsahovat zejména vitamíny a minerály, které tělu pomohou bojovat s nemocí. Vynechejte sladké a vsaďte na slané potraviny. Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny. Také je vhodný kuřecí nebo slepičí vývar. Naopak rozhodně vynechejte polévky z pytlíku a čínské polévky. Jezte i ryby a luštěniny a živočišné tuky nahraďte lehčími rostlinnými.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno