Výdaje za domácnost je záležitost, která často probíraná snad v každé současné rodině. Přestože je mnoho položek jejichž výši zkrátka neovlivníme, existují drobnosti, které můžeme dělat pro to, abychom celkové výdaje jednoduchým (a bezbolestným) způsobem stáhli. Jaké to jsou?

⦁ Zaměřte se na elektřinu

Snad největší položkou v každé domácnosti jsou výdaje za vodu a elektřinu. Pokuste se tedy zaměřit nejprve na ty výdaje, které můžete ve velké míře ovlivnit. Ušetřit na zářivkách je ta nejjednodušší věc, kterou můžete udělat. Prostou výměnou klasických žárovek za úsporné můžete ročně stáhnout výdaje za elektřinu až o 80%. Dávejte si také pozor na to, jak moc svítíte a naučte své ratolesti zhasínat ve všech místnostech, ve kterých se zrovna nenacházejí. Nemalou částku vám také ušetří, když budete veškeré spotřebiče, které zrovna nepoužíváte vytahovat ze zásuvek.

⦁ Sprchujte se

Dalším známým faktem je, že sprchováním ušetříte ročně až 30% teplé vody a tudíž také nákladů, které jsou potřeba na její ohřev. Proto dávejte přednost kratším sprchám a vanu si dopřávejte pouze výjimečně nebo například ve dvou.

⦁ Kupte si kvalitní spotřebiče

Nemalou částku rozhodně ušetříte také tím, že si pořídíte úspornější spotřebiče do domácnosti. Ideálně pak vybírejte v kategoriích A+ až A+++. Nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena, avšak z dlouhodobého hlediska se vám tato investice dlouhodobě vyplatí.

⦁ Nekupujte balenou vodu a vařte si doma

Také v kuchyni můžete snadno ušetřit. Mnoho lidí kupuje balenou vodu, i přesto, že v České republice si voda z kohoutku dlouhodobě drží poměrně vysokou kvalitu. Tu samozřejmě můžete ještě zlepšit také pořízením filtru. Pakliže nejste zvyklá pravidelně vařit, budete překvapená, kolik peněz ušetříte prostým plánováním jídelníčku a stolováním v domácím prostředí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

2 KOMENTÁŘE

  1. …“ nejlépe jak max snížit výdaje na domácnost je zvýšit návštěvnost u svých příbuzných a kamarádů….několikadenní návštěva u přátel výrazně sníží náklady na jídlo, elektřinu, vodu a plyn, pivec a cigárko…..tak asi tak

  2. Nejlepší je najít si práci, kde budete hodně na služebních cestách a firma bude platit hotely. Garantuji, že pak neutratíte za elektřinu nic

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno