Která žena by v létě nechtěla mít nádherné a upravené nohy. Odkládáme teplé a uzavřené boty a dáváme volnost chodidlům, aby se nadechly a vstřebaly potřebnou energii a sílu. Jenže jak to udělat, aby s příchodem letních dní vypadaly vaše chodidla, nehty a paty upraveně?

Nehty

Úprava nehtů je základ každé odhalené nožky. Oko každého (nejen) muže sklouzne pohledem právě na nehty a jejich okolí. Jsou-li zasaženy mykózou, nejsou ostříhané a nedejbůh se za nimi objevují zbytky hlíny, kterou jste „nabraly“ včera na zahradě, ani ten nejdražší sandál z vás bohyni léta neudělá. Právě naopak. Mnoho žen se domnívá, že nehty stačí sem tam ostříhat, nalakovat zářivou barvou a paráda je na světě. Jenže tak jednoduché to není. I nehty u nohou si zaslouží kvalitní péči. Dopřejte jim pár minut času, aby vypadaly jak ze škatulky.

Celý proces péče o nehty začněte vhodnou koupelí či lázní nohou. Stačí, aby voda byla příjemně vlažná, přidejte do ní trochu mořské soli a dopřejte nohám alespoň desetiminutovou lázeň. Poté nohy osušte a pusťte se do stříhání a úpravy délky nehtů. Koupelí změklé nehty budou poddajné a bude se s nimi lépe pracovat. Délka nehtů u nohou bývá individuální a záleží na každé ženě, co jí vyhovuje. Nehty u nohou zásadně nestřiháme do oblouku, ale spíše rovně.

Po střihání je dobré použít skleněný či papírový pilník, kterým doladíte drobné nedokonalosti a vykouzlíte tvar, který požadujete. Poté už jen stačí vybrat vaši oblíbenou barvu a nehty nalakovat. Někdo je zastáncem francouzské manikúry, jejíž kouzlo tkví v čistotě a harmonii. Jiný se nebrání barevným odstínům, jisté je, že lakovat nehty na nohou se vyplatí zářivějšími a intenzivnějšími barvami. Je navíc dobré přetřít nehet dvojitou vrstvou laku, jelikož pak se několik týdnů nemusíte o nehty více starat. Lak se zde tolik neopotřebovává a vydrží déle než na rukou.

Paty

Zhrublá, odlupující se a suchá kůže na patách nevypadá nijak líbivě. Obzvlášť, pokud si vezmete oblíbené žabky nebo sandály. Jednak to kolemjdoucímu oku nezalichotí, ale zároveň je to nepříjemné i pro samotnou nositelku. Suchá a neošetřená kůže může být zdrojem infekce či jiných kožních nemocí. Zkuste pár fíglů a vaše paty vám poděkují.

Nejdříve si připravte vlažnou lázeň s přídavkem mořské soli. Po několika minutách koupele nohy důkladně osušte, nezapomeňte na místa mezi prsty, jelikož tam může vlhko způsobit plísňovou neplechu a připravte si pemzu nebo brusku. Změklá chodidla důkladně obruste, pokud je kůže velmi suchá, existují speciální škrabky s žiletkou, které suchou kůži lépe odstraní. Poté naneste na paty peelingový krém. Buď můžete použít přímo extra krém na paty s hrubými zrnky, nebo klasický tělový. Záleží na intenzitě poškození. Dopřejte chodidlům důkladnou masáž, poté krém smyjte a na osušené nohy si vmasírujte hydratační krém. Někdo si po takové kúře obalí nožky potravinovou folií a nechá cca půl hodinky působit, někdo nechá paty volně oschnout. Dobré je věnovat tuto péči nohám alespoň dvakrát týdně do úplné hebkosti chodidel.

Bojujete-li s časem a v televizi zrovna běží váš oblíbený seriál, tudíž si nemůžete lázeň chodidel dovolit, zkuste ošetření pat na sucho. V tomto případě se používají speciální obrušovací strojky, které zhrublou kůži odstraní. Jediné, co se doporučuje, je používat tyto přístroje na suché nohy. Namáčením by kůže změkla a už by se nedala tak dobře obrousit.

Nakonec je vhodné po obroušení suché kůže použít hydratační krém, který kůži promastí. Každá taková péče by měla být pravidelná, jinak kůže opět zhrubne a vysuší se.

Pedikér? Proč ne.

Nemáte-li příliš času, nechce se vám anebo si prostě jen chcete užít den pro sebe, svěřte své nožky do rukou odborníka. Po jeho pečujícím zásahu budou zářit nejen vaše paty a nehty, ale i vy. Ono dopřát si sem tam čas jen sami pro sebe není vůbec na škodu. Vlastně právě naopak.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. Jak udělat z raprořích pařátů nožky ? to si nedovedu představit, zrovna dnes jsem viděl raptora, drápama dělal rýhy do lité podlahy a ještě si je nalakoval na modro, aby nebylo vidět bláto pod nima. Některé dámy by měly nosit gumáky celý život.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno