Vzhled obočí je důležitější, než si možná myslíte. Obočí je dominantou vaší tváře a jeho podoba určuje váš výraz. To, jak vaše obočí vypadá, vám tedy může buď velmi pomoci, to znamená omladit vás o mnoho let, podtrhnout krásu a rysy vaší tváře a nebo vašemu obličeji může naopak dost ublížit. Sečteno, podtrženo, správně upravené obočí dokáže zlepšit celkový dojem obličeje a proto byste jeho úpravě měla věnovat zvýšenou pozornost.

Vyškubané oblouky jsou už minulostí!

Vyholené obočí a místo něj dokreslená tenká čárka, to už naštěstí opravdu není trendy. A je to dobře! Místo tohoto módního prohřešku nyní získává plusové body přirozenost. Tím však nemám na mysli nechat své obočí žít vlastním životem. Péče o obočí je samozřejmě důležitá, ale naučte se to dělat tak, aby to nebylo příliš poznat.

Co budete potřebovat?

Pokud jste péčí o obočí zatím nepolíbená, ale nejste spokojená a cítíte, že byste s tím chtěly něco dělat, pár drobností budete potřebovat, a to:

Kartáček na obočí – kartáčkem pročesáváme a především uhlazujeme neposedné obočí. Jako alternativu můžete použít již vyschlou starou řasenku.

Pinzetu – doporučuji sáhnout po kvalitnější pinzetě, investice se vám vrátí v podobě takřka bezbolestného vytrhávání. Pinzeta slouží na vytvarování obočí a vytrhání přebytečných chloupků.

Tužku na obočí – základ je volba správného odstínu vzhledem k vašemu obočí. Pokud se rozhodnete obočí dokreslovat tužkou, dbejte na to, aby byla vždy dobře ořezaná, výsledek bude preciznější.

Stíny na obočí – pokud se rozhodnete obočí dokreslovat raději stíny, chce to více cviku a zručnosti. Stíny na obočí bývají matnější, než klasické oční stíny a nabízí se více odstínů, než u tužek.

Zešikmený štětec – zapomeňte na obyčejný štětec, nikdy byste s ním nedosáhly kýženého výsledku. Stíny na obočí se nanáší pomocí zešikmeného štětečku, díky kterému budete přesnější a výsledek bude stát opravdu za to.

Zvolte správný tvar!

Pokud máte své obočí přirozené a poprvé se chcete pouštět do jeho úpravy, rozhodně radikálně neměňte jeho tvar. Pouze vytrhejte chloupky, které jsou viditelně navíc. Poté je dobré stanovit si, kde by mělo obočí začínat a končit – začátek obočí víceméně odpovídá vnitřnímu koutku oka, konec vnějšímu koutku. Pokud si nejste jistá, jaký by mělo mít vaše obočí ideální tvar, zajděte si na poprvé ke kosmetičce, nechte si poradit a poté už jen sama udržujte pravidelným vytrháváním.

Jdeme na dokreslování!

Je možné, že je vaše obočí perfektní a stačilo ho jen mírně protrhat – tím pádem máte vyhráno a můžete přestat číst. Pokud vás ovšem trápí holá místa, tento bod je právě pro vás. Nejprve zvolte, čím budete dokreslovat – tužka nebo stíny? Stíny jsou pro ty zručnější z vás, výsledek je ovšem dokonalejší, zato tužka lépe poslouží spíše začátečníkům. Než se pustíte do dokreslování, nejprve své obočí připravte a pročesejte kartáčkem. Poté krátkými rychlými tahy vyčárkujte holá místa. Postupujte směrem od nosu k vnějšímu koutku oka. Na pomoc při dokreslování si můžete pustit nějaký video návod, kterých je plný internet. A pak už jen trénovat a trénovat. Brzy své obočí jistě dovedete k dokonalosti.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno