Pleť je velmi důležitou součástí našeho života. Když vás někdo poprvé spatří, ze všeho nejdřív uvidí vaši kůži. Přiznejte si sami, vaše sebevědomí se automaticky zvýší a cítíte se jistě, když máte dobrý pocit z vaší pleti. V tomto článku rozebereme suchou pleť i mastnou pleť.

Obě pleti mají své pro i proti, proto čtěte dále.

Mastná pleť

Někteří lidé se domnívají, že mastná pleť je ta nejhorší. Tuto myšlenku vám musíme vyvrátit. Existují velké výhody tohoto typu pleti. Pokožka mastné pleti je vždy zvlhčená, proto jen velmi málo potřebujete hydratační krémy. Výhoda je, že u mastné pleti se tvoří vrásky poměrně později.

Péče o mastnou pleť

Zde už je to o něco horší. Péče o mastnou pleť může být o něco těžší. Pleť musíte častěji a pečlivě čistit. Kdyby jste vaši pleť řádně nečistili, vedlo by to k zanesení a ucpání pórů a následnému akné. Mastnou pleť čistěte každé ráno i večer a jednou týdně proveďte peeling obličeje. Dávejte si pozor na čistící přípravky s alkoholem, tento typ pleti alkohol špatné snáší.

Suchá pleť

O mastnou pleť se musíte víc starat, ale u suché pleti tento problém není. Suchá pleť má svou vlastní péči, ale jako má mastná pleť své výhody má i určité výhody pleť suchá. Díky suché pleti se zřídka budete starat o černé tečky a akné, to ale neznamená, že pupínky nikdy nebudete mít. Další plus je, že se nemusíte starat o znečištění a bakterie. Samozřejmě, znečištění vás trápit bude, ale nemusíte se obávat zanesených pórů.

Péče o suchou pleť

Suchou pleť nemusíte několikrát umývat jako tu mastnou, ale tento typ pleti vyžaduje řádné zvlhčení. Suchá kůže má své výhody, ale faktem je, že na vaši pleti budou mnohem rychleji znatelné vrásky. Nebudete mít velké množství akné, ale četnější vrásky. Suchá kůže je bohužel šupinatá a proto ji musíte alespoň dvakrát denně promašťovat. Nejlepší bude vaši pleť natřít hydratačním krémem určeným pro suchou pleť ráno a před spaním.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno