Možná jste už o cvičení a běhání s kočárkem něco slyšeli. Jedná se o pohybovou aktivitu, která se odehrává venku. Je uzpůsobena přímo na tělo pro maminky a jejich dítka v kočárku.

Kdo ho vymyslel?                                            

Vymyslela ho fitness instruktorka Edita Berková, při jedné ze svých procházek s kočárkem. Zanedlouho ho začala nabízet ostatním maminkám.

V čem spočívá?

Je to soubor outdoorových aktivit. Skládá se z dynamické chůze, běhu nebo jen svižné procházky. Doplňuje se o posilování. Každý si může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje. Střídá se intenzivní kardio část a pomalejší část doplněná o posilování na jednotlivé partie. Nepotřebujete složité přípravy a plánování, zajišťování hlídání. Je spousta maminek, které ani možnost hlídání nemají nebo nechtějí opouštět dítka. Oblečete si pohodlné sportovní oblečení, nazujete boty a můžete vyrazit. Každá hodina je jiná a budete ve společnosti jiných maminek, takže můžete najít i kamarádku. Spousta žen po porodu má také ostych vyrazit do fitka.

U cvičení se dají zapojit i děti, zabaví se různými říkankami a písničkami. Vyloučeni nejsou ani starší sourozenci, mohou cvičit spolu s vámi. Dokonce se může zúčastnit i tatínek.

Co je důležité?

Základem je správné dýchání. Zpevněný střed těla a podsazená pánev. Na kočárku je položená jedna ruka nebo obě, zároveň hlídáme, abychom se na kočárek nevěšeli. Vhodné je začít cvičit už klidně po šestinedělí, ženy po císařském řezu by měly počkat o něco déle, po poradě se svým lékařem. Zvažte svou kondici a vyberte si, co vám vyhovuje.

Kde se strollering cvičí?

Lektorky absolvují dvoudenní intenzivní školení. Cvičí se na mnoha místech republiky, stačí se na internetu podívat, kde ve vašem okolí jsou lekce. Cvičení probíhá venku.

 Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno