Antibakteriální účinky stříbra už znali lidé v dávných dobách. Vodu uchovávali ve stříbrných nádobách, na lodích využívali stříbrné nádrže. Velmi prospěšné je i pro naši pokožku. Před érou antibiotik bylo stříbro využíváno pro léčbu ran, po objevu antibiotik se na tyto vlastnosti stříbra tak trochu zapomnělo. Ionty stříbra se také přidávají do spodního prádla, ponožek, funkčního oblečení a také do obinadel.
V současné době se opět stříbru dostává pozornosti. S tím, jak začínají být infekce rezistentní na antibiotika, prodělává tento drahý kov renesanci. Poptávka po koloidním stříbru stoupá.
Jak vše funguje?
Ionty stříbra mají antibakteriální účinky. Účinkují na široké spektrum bakterií, plísní a i na některé viry. A to už i v nízkých koncentracích. Zabraňují buněčnému dělení a tak se genetická informace nemůže dále šířit. V buněčné membráně patogenů jsou polysacharidy a bílkoviny, na ně se vážou molekuly stříbra a tím ji nenávratně poškodí. Ionty stříbra jsou uvolňovány postupně. V hlubších vrstvách kůže není narušována přirozená bakteriální ochrana. Nedochází tak k resistenci na mikroorganismy.
I stříbro se musí správně dávkovat. V koloidním stříbře musí být obsaženo dostatečné množství stříbrných iontů a je třeba dodržet dobu působení, což je přibližně 1 hodina. Léčivé prostředky jsou vhodné i pro lidi trpící atopickou dermatitidou.
Více článků najdete na portálu mamci.cz
Koloidní stříbro opravdu funguje. Používáme jej již dlouhé roky. Jako antibiotika i jako prevenci, zejména v letních měsících, hlavně tam, kde hrozí různé průjmy apod. V Americe se používá stříbro jako antibiotikum oficiálně. Jen v Evropě je to evropským parlamentem zakázané, aby farmaceutické firmy nepřicházely o kšefty. Antibiotika jsou obrovský byznys. Dříve bylo u stříbra na příbalovém letáku, který byl velmi dlouhý, napsáno, na co vše zabírá. Dnes je tam napsáno – použití pouze ke kosmetickým účelům! Co dodat?