Nedávno jsme přinesli článek o tom, které sporty by vaše dítě mělo umět. Ovšem základní sporty (plavání, jízda na kole…), které by děti měly umět, se ani v nejmenším nekryjí s tím, co je v současné době „cool“. A které že sporty to jsou?

Tenis

Tenis jako krásný bílý sport je fascinující odjakživa, ale v současné době se stává velmi prestižním, což se odráží jak na výdělcích profesionálních tenistů a tenistek, tak také na cenách kurzů tenisu pro děti. Pokud ale nemáte hluboko do kapsy (počítejte i s vybavením: kvalitní tenisová raketa, oblečení a boty), pak směle po tomto sportu sáhněte a své dceři jej nabídněte. Snad jedinou nevýhodou tenisu je jednostranná zátěž těla, resp. jedné ruky, která pak propukne např. v tenisový loket a mnohdy znamená nemožnost tenis hrát dokonce ani na rekreační úrovni. Začínejte tedy ve vyšším věku a dávkujte postupně. Dobrý trenér je nutností i zárukou prevence podobných potíží.

 

Golf

Druhým sportem, jehož prestiž netřeba vyzdvihovat, protože je tradičně spojován s bohatou smetánkou, je golf. Jestli se vám zdá, že není dost sportovní nebo akční, pak vězte, že zapálení golfisté vám to rychle vyvrátí. Na golf je ale potřeba mnoho času, dobré finanční zázemí a trpělivost.

Jezdectví

Nejen sportu, ale i péči o koně a porozumění zvířatům se naučí dívky v jezdectví. A ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Finančně je to sport opět velmi náročný, časově taktéž, a z negativních záležitostí je třeba připomenout, že úrazy při pádech z koně patří k nejkomplikovanějším.

Nevybrali jste si? Zůstanete raději u klasiky? Pak vězte, že to, co je „cool“ teď, může za pár let upadnout v nemilost, a tak není potřeba se stresovat. A klidně dopřejte dětem sport, který je bude bavit a obohacovat, nezávisle na tom, jak je módní či oblíbený.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno