Módní trendy udávají to, jak bychom při cvičení měli vypadat a co na jednotlivé sportovní aktivity volit za oblečení. Při pohybu oceníme především funkčnost jednotlivých svršků. Aby si zachovali co nejdéle svou barvu a užitek, musíme o ně náležitě pečovat.

Po cvičení ihned vyprat

Cvičení podporuje nadměrnou tvorbu agresivního potu. Ten se při cvičení znova a znova dostává do nejhlubších vrstev tkaniny. Proto je důležité, ihned po tréninku oblečení vyprat, aby v tkanině nezaschlo. Když věci vyperete hned, co přijdete domů, nebudou cítit nepříjemným zápachem. Umělá vlákna se perou výhradně na teplotu maximálně třicet stupňů a moderní pračky už mají program přímo na sportovní oblečení.

Správný prací prostředek je základ

Sportovní oblečení je vyrobeno z bezpečnostních i estetických důvodů ve výrazných barvách. Barvy naštěstí nepouští, takže je můžete prát bez problémů spolu. Pokud však máte kousek nového oblečení, raději jej vyperte zvlášť. Aby si funkční sportovní prádlo udrželo krásné zářivé barvy co nejdelší dobu, používejte speciální prací prostředky, vhodné pro sportovní oblečení. Takové prášky najdete v oddělení drogerie ve všech supermarketech.

Sportovní oblečení nikdy nevoňte

Při praní sportovního oblečení nikdy nepoužívejte aviváž nebo podobné vonící prostředky. Tyto vonítka obsahují složky, které obalí vlákna v tkanině a narušují jejich funkčnost. Sportovní oblečení se naštěstí nemusí žehlit, proto se nemusí ani změkčovat.

Jak správně sušit sportovní oblečení

Sportovní oblečení díky svým schopnostem velmi rychle schne. Vyhněte se proto věšení těchto kousků na přímém slunci. To ničí vlákna a může vyblednout barvy. Ideální schnutí je ve stínu nebo doma.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na