Smoothies a šťávy jsou v našich končinách čím dál tím rozšířenější součástí zdravého jídelníčku. Stále více obchodních center se plní podniky, které mají tyto ovocné a zeleninové nápoje v nabídce. Proč se vlastně těší takové oblibě a v jaké podobě mohou být prospěšné pro vás nebo vaše děti?

Smoothies se dají zapojit do jídelníčku několika způsoby. Někdo je snídá, další pije na svačinu a někdo si za pomocí ovocno-zeleninových šťáv čistí organismus. Ať tak či onak, jedná se o skvělý a jednoduchý způsob, jak do sebe dostat širokou škálu vitamínů a minerálů. Kombinací je totiž nekonečně mnoho a fantazii se meze nekladou. Snadno například zužitkujete ovoce, které už by nikdo ve vaší domácnosti nejedl, a ještě si skvěle pochutnáte.

Jak vidí smoothie výživoví poradci

Názory výživových poradců, na tyto rozmixované nápoje, se liší. Zatímco někdo je bez větších okolků zařazuje do zdravého jídelníčku, další upozorňují na vysoký podíl cukru. Vlastně mají obě strany svým způsobem pravdu. Rafinovaný cukr, stejně jako ovocný cukr, může ve velké míře škodit zdraví. Pakliže tedy snídáte smoothie z velkého objemu ovoce, už byste ho v průběhu celého dne do jídelníčku zařazovat neměla. Pozitivní ale je, že smoothie nemusíte dělat pouze z ovoce, ale velice snadno ho můžete nakombinovat také se zeleninou. Například špenát má neutrální chuť, ale vysoký obsah kvalitních živin. V kombinaci s banánem ani nepoznáte, že do svého těla dostáváte něco tak zdravého, a navíc v čerstvé podobě.

Dopřejte si čas od času tuto zdravou ovocnou svačinku spolu se svou ratolestí. Z výroby smoothie si navíc můžete udělat společný rituál a při troše fantazie ho přetvoříte v zábavu. Vaše děti se tak snadno dostanou ke zdravé výživě a už od dětství si k ní udělají pozitivní vztah. A v pozdějším věku tak budou mít mnohem větší šanci na uvedení zdravého životního stylu do praxe.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno