Naučit se správně zacházet s náročnými životními situacemi není vůbec snadné. Zejména pak momentech, kdy se cítíme naprosto bezmocné a připadá nám, že z dané situace snad ani neexistuje cesty ven. Je ale důležité si uvědomit, že těžké situace nás zkrátka životem budou doprovázet pořád a jsou pro nás stejně přirozené jako šťastné a bezstarostné chvilky. I přesto, že se s negativními a náročnými situacemi budeme v průběhu let střetávat v podstatě pořád, pomoci nám může zejména změna přístupu k životu. Jakým způsobem se můžeme s negativními prožitky smířit?

Špatné období

Pakliže se na všechno v životě, od pozitivních do negativních zážitků budeme dívat jako na lekce, které nás mohou něčemu naučit, v podstatě se nám už nikdy nemůže stát, že bychom se z jakýchkoli životních situací hroutily. Pakliže momentálně procházíme špatným obdobím, děje se tak proto, že nás život připravuje na ty nové, pozitivní záležitosti, které nás čekají.

Budeme silnější

Pokud by nás v průběhu let potkávaly jen samé šťastné události, nikdy bychom si nebyly schopny jich vážit. Občas právě proto, že jsme si prošly složitějším obdobím, jsme silnější. Dokážeme si vážit obyčejných maličkostí a radostí běžného života. Pokud bychom nepřekonávaly občasné nesnáze, život by byl velmi jednostranný. Vlastně bychom ani nedokázaly určit, zda jsme právě šťastné nebo nejsme, protože by to pro nás byl určitý přirozený neutrální stav.

Buďme tedy v životě vděčné za všechny chvilky – za ty pozitivní, protože nám dodávají sílu a životní energii. Ale také za ty negativní, které nás nejvíce naučí a které nám následně ukážou, jak umí život být krásný.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno