Jen málokterá z nás má čas na trávení dlouhých hodin v posilovně. Zejména pak v případě, kdy jsme nejenom zaměstnané ženy, ale také matky „na plný úvazek“. Snadno pak sklouzneme k tomu, že si jako prioritu zvolíme jiné činnosti, spojené s dětmi nebo úklidem domácnosti a času na sebe nám příliš mnoho nezbyde. Zdraví by pro nás ale vždy mělo být na prvním místo, protože bez něj bychom nebyly schopny ani těch nejběžnějších úkonů. Jak se tedy udržovat fit a zároveň se nepřipravit o veškerý volný čas? Jednoduše, Zvolte si komplexnější cviky, které působí na převážnou většinu našeho těla.

Než začnete se cviky berte ohled na současnou kondici

Předtím než se pustíte do cvičení, vezměte v potaz vaši současnou kondici. Pakliže jste dlouhou dobu necvičila, rozhodně se pouštějte pouze do takové intenzity cviku, která pro vás bude snesitelná. Pakliže do cvičení naskočíte hned „naplno“ a následující týden se nebudete moct hnout, jen těžko si ho oblíbíte. Začněte proto raději pomalu, v klidnějším tempu a s přibývajícími dny si zátěž přidávejte. Nezapomeňte také na kratší rozcvičku. Zároveň si prostudujte, jakým způsobem mají cviky vypadat. Špatným cvičením si velice snadno uškodíte. Které cviky jsou nejefektivnější?

⦁ Dřep

Dřep je cvik zaměřený na dolní polovinu těla. Je to pohyb, díky kterému snadno zapojíte široké spektrum svalů na nohou, a tudíž je nejkomplexnější. Jako bonus si díky jeho pravidelnému cvičení vytvarujete zadek snů.

⦁ Klik

Klik je o něco složitější cvik, který se však snadno dá upravit i pro začátečníky (tzv. „dámský klik“). Stejně jako v případě dřepu, při provádění kliku zapojíte největší množství svalů na rukou a je tedy nejkomplexnější.

⦁ Vzpor

Při vzporu zapojujete obdobné spektrum svalů jako v případě kliku, jen s tím rozdílem, že setrváváte v jednom pohybu. Tento cvik je tedy statický. Přestože se může na první pohled zdát nenáročný, opak je pravdou. Zpočátku v něm pravděpodobně vydržíte jen pár sekund ale postupem času se můžete dostat až na minuty.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno