Jestli jste byla stejně naivní jako já, tak jste se radovala, že jakožto zkušená pradlena se naprosto bez problému a téměř bez mrknutí oka dokážete zbavit skvrn a la míchaná vajíčka na novorozeneckém oblečení. Pak přišly první příkrmy a trochu vám ztuhl úsměv na rtech. Ve chvíli, kdy vaše aktivní, nenasytné batole začalo pojídat úplně všechno, jste nejspíš rezignovala, ponížila všechna bodyčka na domácí a skvrny přijala bez jakékoli snahy se jich zbavit. Pak jste ale zjistila, že už nemáte jediný čistý kousek. A to vás dohnalo až k tomuto článku. Jak se tedy zbavit skvrny na bodyčkách, které dle vašich zoufalých zkušeností prostě vyprat nejdou?

Žlučové mýdlo

Babské rady typu „smíchejte pět let doma pěstovanou bazalku s mořskou solí“ se vyvarujeme a zaměříme se na prostředky, které prostě koupíte v každé drogerii. Alfou a omegou, která zachránila mnoho bezradných matek je žlučové mýdlo. Postup je snadný. Inkriminovaný kousek oblečení namočíte, nanesete na něj mýdlo, přeperete v ruce, pak necháte 10 minut působit. Pokud skvrna zůstala nebo jen neznatelně zbledla, budete tento postup opakovat až do úspěchu. Poté prádlo hodíte do pračky. Některé drogerie mimo tuhého mýdla nabízejí sofistikované tekuté mýdlo přímo s nanášecím a roztíracím kartáčkem.

Odstraňovač skvrn

Nezískalo-li mýdlo vaši plnou důvěru, je dost pravděpodobné, že zabere právě odstraňovač skvrn. Na trhu je k dostání spoustu typů a značek často odlišné kvality, takže můžete zapátrat na internetu nebo se poptat přímo prodavačky. Je dost možné, že vás uchvátí nějaká lahvička specializovaná přímo na skvrny po ovoci a zelenině. Aplikace je prakticky stejná jako u mýdla.

Pro matky líné nebo velmi zaneprázdněné má drogistický průmysl příjemný kompromis, kterým je odstraňovač skvrn ve spreji. Navlhčíte, nastříkáte, necháte působit, hodíte do pračky. Někdy je však jeho účinek nízký, opět bude záležet na konkrétním výrobku.

V kombinaci s jedním z už dříve zmíněných prostředků skvěle fungují odstraňovače skvrn přidávající se přímo do pračky. K pracímu prášku nebo gelu prostě nasypete požadované množství a po vyndání z pračky žasnete, že skvrny opravdu zmizely.

A poslední malý tip. Hodně dobře zabírají také mýdla s velmi vysokým obsahem soli. Například takové mýdlo od Mrtvého moře dokáže se skvrnami divy.

Když obětujete nějakou tu korunu a uskutečníte takový malý domácí průzkum, nejen, že pocítíte radostný pocit ze zmizení skvrn, ale také zvýšíte šance na prodej batolecího oblečení nebo použití vašimi dalšími dětmi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno