Dnes je docela módní a vcelku i praktické spojit školu v přírodě s výcvikem plavání. Děti absolvují plavecký kurz najednou, nezameškají tolik učení ve škole, nemusejí dojíždět každý týden někam do bazénu. Pro rodiče nastává poměrně nelehký úkol – sbalit dítě tak, aby mělo všechno potřebné.

Základem je oblečení

Základem vašeho balení by mělo být oblečení jako na běžnou školu v přírodě. Děti budou kromě plavání chodit i na procházky a počasí může být jakékoliv. Sledujte pozorně předpověď na odpovídající týden a podle toho se zařiďte. Nezapomeňte také na to, že pokud děti jedou někam do hor, je potřeba počítat s chladnějším počasím – hodí se mít i teplejší bundu, nepromokavou bundu, zateplené kalhoty, pevné boty či holínky. Čepice by měla být samozřejmostí, protože půjdou z bazénu s vlhkými vlasy.

Věci na plavání

Na plavání je nutné mít dvoje plavky a (minimálně) dvě osušky, aby jeden komplet stačil vyschnout do dalšího plavání (plave se většinou dopoledne i odpoledne). Dále se hodí župan, boty k bazénu (žabky, kroksy), popř. koupací čepice a plavecké brýle.

Kosmetika

Kartáček na zuby a pastu asi nezapomenete, ale přibalte dětem i hřeben, sprchový gel, šampon, holčičky „ujíždějí“ na krémech a pomádách na rty. Mohou se hodit papírové kapesníčky a toaletní papír.

Něco na spaní a hraní

Zvláště menší děti se nesmějí zapomenout plyšáka na spaní, aby se jim tolik nestýskalo. Pak se hodí penál, pastelky, fixy, blok a nějaké drobné stolní hry. Větší děti budou mít s sebou asi mobil nebo tablet, pak si ale za něj zodpovídají během celého pobytu samy a většinou jej musí na noc odevzdat dospělému dozoru.

Léky

A jestliže vaše dítě užívá jakékoliv léky pravidelně, musíte je v označených sáčcích nebo krabičkách předat také dospělému dozoru.

Kapesné

Na kapesné se zeptejte raději paní učitelky dopředu, tj. jestli jej budou mít vůbec děti za co utratit a kolik peněz s sebou doporučuje.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno