Zdroj foto: pixabay

Sex po dětech – utopie nebo reálná možnost? Jestli máte malé dítě(nebo víc), nejspíš nostalgicky vzpomínáte na vaše vášnivé mládí. Těhotenství, porod, hojení a péče o děti mnoha ženám a někdy i mužům přesune partnerské intimnosti na žebříčku hodnot někam hodně dolů. Jenže sex uspokojivý pro obě strany je ve fungujícím vztahu nesmírně důležitý. Jak tedy zařídit, aby byl a aby byl dobrý?

Následující rady patří párům, které prožívají typické problémy s návratem k sexuálnímu životu při malých dětech. Pokud trpíte depresemi či psychickými nebo fyzickými problémy, vyhledejte raději odbornou pomoc. Jdeme na to.

Nečekejte, až se vám začne chtít

Zní to sice hodně despoticky a v dnešní něžné době odvážně, ale se všemi těmi hormony, které vám vládnou, se taky může stát, že se vám nezačne chtít nikdy. Proto buďte k sexu svolná, když se objeví alespoň o kapku lepší okolnosti, tzn. nejste unavená úplně, ale jen trochu, dítě usnulo o půl hodiny dřív a myšlenka na sex se stává alespoň poloreálnou.

Netlačte na pilu

To je rada k nezaplacení jak pro muže, tak pro ženy. Muži musí prostě počkat, až se žena tam dole začne cítit alespoň trochu normálně a ženy se zase nesmí hroutit, když sex ani zdaleka nepřipomíná příjemný zážitek. Porod je prostě velký milník nejen pro váš rodinný život, ale i pro vaše tělo, takže mu budete muset dopřát čas na zotavení a během té doby na nic „netlačit.“ Jděte na to pozvolna. Navíc nikdo říká, že jakákoliv blízkost musí skončit milováním. Hledejte si k sobě cestu.

Zdroj foto: pixabay

Mluvte o sexu otevřeně a pokud možno bez přehnaných emocí

Váš muž si neprošel tím, co vy. Prošel si tak akorát tím, že měl partnerku a teď má doma matku. Taky to nemá lehké. Proto si s ním v klidu sedněte a vysvětlete mu, co může udělat on pro to, aby sex proběhl a aby vám nebyl nepříjemný.

Domluvte se dopředu

Pokud u vás chemie klasickým způsobem nefunguje, domluvte se prostě dopředu, v který den sex proběhne. Ne, není to romantické, ale sex je jedním ze základních kamenů vztahu, a jestliže neprobíhá, začnou se překvapivě vynořovat problémy na všech rovinách.

Zbavte se dětí

Jakmile to půjde, odlifrujte děti pryč, aspoň na pár hodin, později klidně i na víkend, a staňte se alespoň na pár okamžiků zase i partnery, nejen rodiči. Vztahu to většinou blahodárně prospěje.

Udržujte vztah svěží

Sex samozřejmě nezačíná předehrou v posteli a nekončí vyvrcholením. Faktory, které rozhodují, zda sex proběhne a zda bude za něco stát, jsou až zdánlivě banální. Souvisí s tím, jak se k sobě navzájem chováte, co si říkáte a jak si odpouštíte. Velmi významnou roli hraje také legrace. I když máte plnou hlavu práce, dětí, domu a povinností, nezapomeňte se spolu smát, protože pak na všechny ty intimnosti bude o něco větší chuť.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno