Žijeme v době, která si zakládá na logických předpokladech a racionálním myšlení. Od školy až po práci nás společnost učí logicky uvažovat, kriticky myslet a při rozhodování co nejvíce používat hlavu. Jako děti jsme snad všechny věřily na zázraky a z pohádek jsme si snadno odvodily, že dobro vždycky poráží zlo. Paradoxně později v životě nás okolní svět o tato přesvědčení připravuje. Kdokoliv z dospělých, kdo by snad věřil na zázraky, by na ostatní působil jako naivka, hlupák, nebo zkrátka a jednoduše blázen. Nemusíme však nutně věřit na pohádkové konce ani zázraky, abychom ve svém životě dokázaly využít efektivně nejen hlavu, ale také své srdce.

Proč bychom se to měly naučit?

Některé věci v životě totiž nemůžeme vysvětlovat racionálně a už vůbec se za každé situace nemůžeme rozhodovat pouze „hlavou“. Jednou z takových záležitostí je například láska a partnerství. Pakliže bychom si partnera volili čistě na základě naší racionální volby, později v životě by se nám mohlo snadno stát, že bychom hledali nějakou náhradu za tu iracionální část, která nám samo sebou začne chybět.

Další takovou situací jsou momenty, ve kterých se pokoušíme přijít na to, co nás v životě baví a co od něj vlastně očekáváme. Pokud jsme dlouhodobě nespokojené v zaměstnání, měly bychom samozřejmě racionálně zvážit co umíme, v čem je nám dobře a co naopak v práci už nikdy zažít nechceme. Abychom ale odhalily to, co nás skutečně vnitřně naplňuje, měly bychom poslechnout především své srdce.

Zapojte obojí

Není vždy jednoduché poslouchat nejen své srdce, ale i hlavu. Nicméně právě kombinací těchto dvou našich stránek můžeme dosáhnout skutečné harmonie. Naučte se efektivně využívat obojího.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno