Zdroj foto: envato

Slýcháme to od malička. Čím budeš, až jednou vyrosteš? Musíš se dobře učit, aby z tebe byl dobrý právník nebo lékař. Tímhle by ses nikdy neuživil. Jak budeš jednou živit své děti? Na podobnou otázku existuje velice jednoduchá odpověď. Jak? No přece svými sny. Protože teprve to, co nám dává skutečně smysl a co nám přináší pocit vnitřního naplnění, je i tou pravou cestou životem, po které bychom se měli vydat. Často ji však skrze všechny své starosti odmítáme vidět.

Vzpomenete si ještě, čím jste si přáli být jako malé děti, jak a kde jste se viděli, až jednou dospějete? I ten nejbláznivější sen se může stát skuteční, ale jen tehdy, pokud si za ním půjdete celou svou duší a celým svým srdcem. Jak se tedy navrátit k sobě sama a utvořit si život, který nás bude bavit a naplňovat?

Vytvořte si vlastní rituály

Abyste zjistili, jak chcete začít se změnami ve vlastním životě, najděte si čas pro sebe. Vytvořte si své pravidelné rituály, které vám dají prostor k přemýšlení a během nichž vás nebude nikdo rušit. Najděte si chvíli pro sebe, třeba si každé ráno uvařte zelený čaj, který bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví, a buďte sami se sebou. Zhodnoťte v sobě uplynulé dny a vytyčte si cíle do dalšího týdne.

Zdroj foto: envato

Pečujte o sebe. Zdravě sestavený jídelníček a dostatek pohybu vám dopomůžou k zdravějšímu životnímu stylu a dodají vám potřebnou chybějící energii. Začněte přistupovat zodpovědněji k vlastní stravě a vyčleňte si během dne alespoň půl hodiny pro pohyb. Začněte s jógou nebo běhejte. Vyberte si sport, který vám nezabere příliš času a můžete ho dělat sami kdekoli.

Důležitým bodem je také dostatečný pitný režim. Ráno po probuzení je tělo v lehké dehydrataci. Naučte se proto ještě před snídaní vypít sklenici vody.

Pusťte se do projektů, které jste dlouho odkládali. Každý den si na ně vyčleňte alespoň několik desítek minut. Práce, která vás bude bavit a vnitřně naplňovat, vám možná dočasně ubere další kousek času, ale sama o sobě vám dodá potřebnou energii, abyste změny v životě ustáli.

Meditací k sobě sama

Výborným způsobem, jak se ponořit do vlastního nitra, je meditace. Zavřete oči a zhluboka se nadechněte. Představujte si, že do svých plic nadechujete životadárné bílé světlo. V momentě výdechu nechte odplynout všechny starosti a myšlenky. Ve chvíli, kdy budete mít v hlavě „prázdno“ a nebudete na nic myslet, položte sami sobě otázky, na které chcete znát odpovědi. Co by mne v životě učinilo šťastným? Jak se mám v dané situaci správně rozhodnout? Tímto způsobem se doberete k odpovědím, které nebudou ovlivněny každodenním shonem a podvědomými strachy, které si v sobě mnohdy neseme už z dětství. Pomoci vám s tím mohou také pokročilejší meditační techniky. 

Někdy jsou to situace a lidé kolem nás, kteří nám berou energii. Sami jsme postupem času uvěřili, že se bez nás ostatní neobejdou a že jsou to právě oni, kdo nás neustále zaměstnává. Přitom jsme to my sami, kdo se rozhodl věnovat svůj čas, energii a pozornost druhým. Zkuste si stejným způsobem uvědomit situace, které vám berou nejvíce energie, a položte si otázku, jak je změnit. Stejným způsobem se zaměřte na okruh lidí kolem vás. Kdo z nich vám bere energii a s kým je vám naopak dobře? Sami se rozhodněte, kdy a kým se obklopíte.

—————-Komerční článek——————

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno