Nedávejte si vysokých cílů. První trimestr-úkolem je přežít! Velké plus bude nenechat se vyhodit z práce (peněžitá pomoc v mateřství se bude hodit), v případě aktuálního prožívání rodičovské dovolené s jedním či více dětmi nenechat na sebe zavolat sociálku nebo psychicky či fyzicky nezdeptat již narozené děti, spát co nejvíce hodin denně, zakomponovat do svého jídelníčku více než tři oblíbené potraviny a dramaticky nezhubnout.

Pokud je vám blbě, vykašlete se na naklizenou domácnost, každovečerní sex, vaření s kolíčkem na nose nebo všemi odborníky propagandisticky doporučované desetihodinové procházky. Mnohem důležitější než lesk vašeho za den osmkrát pozvraceného záchodu je psychická pohoda. Ta je pro dítě koneckonců nejdůležitější.

Pokud budete cítit, že je na vás někdo, rozumějte partner, nevrlý, seznamte ho se všemi hormonálními bouřemi, které útočí na vaše křehké, těhotné tělo. Budete za hysterickou slabošku, ale uleví se vám. Poté mu nezapomeňte připomenout, že je to on, kdo se na momentálním stavu přičinil. Proto by vám mohl aspoň udělat čaj a zajít do večerky pro piškoty.

Svému zárodku, později plodu, vyprávějte o hektolitrech mléka, které spolu vykojíte, nocích, které spolu probdíte a plenách, které společnými silami přebalíte. Myslete pozitivně a nebojte se těšit. Nalaďte se prostě na pozitivní vlnu. Poslouchejte Mozarta nebo aspoň jazz, čtěte oddechové knížky a pouštějte si neskutečně vtipné seriály (při kterých se bohužel budete smát sama, protože váš partner, jinak velmi dobrý člověk, prostě nemá smysl pro humor).

Hodně odpočívejte! A nechte se obskakovat. Radostné období s vůní netrpělivého očekávání konce nevolností, růstu těhotenského bříška a s tím spojenou příležitostí si jít koupit těhotenské oblečení si prostě užijte se vším všudy.

A to nejdůležitější na konec? Jezte kyselinu listovou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno