V tomto článku považujeme za vánoční svátky celé období od Štědrého dne až do Tří králů. A pokud se bojíte, že se jedná o činnosti náročné, tak zcela zbytečně. Jen na tyto „obyčejné“ aktivity někdy zapomínáme.

Pohrát si se svými dětmi

Kdy jindy než o Vánocích máte dostatek času, který byste mohli strávit v kruhu rodinném. A zvláště pokud máte malé děti, čas, který jim věnujete, nic nenahradí. Hrát si s nimi je mnohem důležitější, než darovat jim drahé dárky.

Na někoho se usmát

Zdá se to jako banalita, ale úsměv může být tím nejkrásnějším dárkem. Usmějte se na někoho blízkého, nebo i cizího, a darujte mu tak chvilku štěstí. Uvidíte, že i svět kolem vás se promění, jakmile se začnete usmívat.

Zavolat svým blízkým

Zavolejte alespoň jednomu blízkému člověku, se kterým přímo nesdílíte domácnost, a popřejte mu krásné svátky.

Napsat vlastnoručně přání

Obětujte trošku svého času a pohodlí a zkuste letos napsat vánoční přání vlastnoručně a rozdat/rozeslat je svým blízkým. Když už se vám to nepovede, tak alespoň vánoční smsky adresujte přímo jednotlivým lidem a každému napište originální vzkaz.

Vzpomenout si na své blízké, kteří již nežijí

Nemusíte o Vánocích rovnou vyrazit na hřbitov, bohatě postačí, když si doma zapálíte svíčku za své zemřelé příbuzné či přátele. Věnujte jim tichou vzpomínku.

Vyrazit do přírody

Ať je sníh, mráz či bláto, vyrazte mezi vánočním hodováním do přírody. Čistý vzduch a pohyb vám pročistí mysl a udrží tělo bez zbytečných kil navíc i zbaví předchozího stresu.

Zasportovat si

Alespoň jeden den o svátcích věnujte i jiné sportovní aktivitě: můžete si jít zaběhat, zaplavat do bazénu, vyrazit na lyže či zabruslit do haly atd.

Zklidnit se

Po všech těch předvánočních přípravách si zasloužíte chvilku jen samy pro sebe. Zklidněte mysl pomocí jógy, masáže, voňavé koupele nebo jen tak nad pěknou knížkou.

Zhlédnout alespoň jednu klasickou pohádku

Dejte si závazek, že alespoň jednu pohádku dokoukáte s dětmi od začátku až do konce. Vždyť na pohádky se obvykle těší nejen děti, ale i dospělí. Uvidíte, že i když jste ji viděli nejmíň stokrát, i po sto prvé se vám bude líbit, a možná dokonce objevíte nové spojitosti, nuance či vtipy, které jste dosud přehlédli či přeslechli.

Darovat peníze či věci na charitu

Vánoce jsou časem, kdy častěji než jindy myslíme na bližší i vzdálenější lidi, kteří možná trpí nějakým nedostatkem. Pošlete alespoň jakoukoliv dárcovskou smsku nebo zaplaťte dárek africkým dětem…

Užijte si svátky v klidu a nenechte si je ničím zkazit – je to jen na vás!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno