Jste tradiční klasici, po nejdéle dvou letech chození chystáte svatbu a jdete smlouvou stvrdit svou lásku. Na co se v prvních letech manželství můžete těšit?

  1. Radost

Ať si kdo chce co chce říká, každý, kdo z lásky a dobrovolně vstoupil do manželství, minimálně ze začátku cítí skutečnou, hlubokou radost. Odevzdat se tomu druhému, slíbit si věrnost až do smrti, těšit se na každou etapu života strávenou společně s jednotným příjmením…

  1. Sžívání se

Protože každý z vás má jiné pozadí, jiné názory, odlišně zaběhlé stereotypy, budete muset své dva životy skloubit v jeden společný. Pokud jste si vybrali partnera z podobné rodiny a s podobnými zvyky, bude pro vás tato fáze trvající několik měsíců až let (u některých snad dokonce celý život) jednodušší. Pokud jste vstoupili do manželství na základě filozofie, že protiklady se přitahují, připravte se na vášnivou Itálii.

  1. Hledání společných řešení

Když dva vědí, že nestačí sbalit si svůj kufřík a při prvním velkém konfliktu zmizet navždy ze života druhého, jsou mnohem více nuceni hledat společné cesty a společná řešení. Učí se dělat kompromisy a nepochybně také odpouštět. Umět odpustit je pro zdravé manželství jedna z vůbec nejpodstatnějších věcí. Nikdy nechoďte spát pohádání, i když to bude za cenu sebezapření, udělejte první krok ke smíření. Když se rozhodnete bojovat proti druhému, vysekáváte díru do společné lodi.

  1. Přeměna lásky

Vášnivě jste se do sebe zamilovali, vaše láska byla impulzivní, silná a energická. Během několika let manželství se láska mírně promění do podoby úcty k druhému, respektu. Nabere poklidnější obrátky. Nebuďte touto změnou vyděšeni, útlum by přišel v každém vztahu. Naučte se lásku nesobecky rozdmýchávat i po letech.

První roky manželství jsou krásné, poměrně nevšední, často naplněny vzrušujícími společnými zážitky – cestováním, stěhováním, koupí nemovitosti, zařizováním hnízda či příchodem prvního potomka. Zdá se, že vše plyne samo. Přesto průběžně pracujte (zní to nepopulárně, ale dobré manželství je i o práci) na jednotlivých oblastech.

  • Potěšte partnera.

Každému člověku udělá radost něco jiného. Nastudujte si svého partnera a rozmazlujte ho dobrým jídlem, dárky, pochvalnými slovy nebo sexem.

  • Ujasněte si peníze.

Peníze bývají problém. Rozhodněte se, jak je budete spravovat, jestli budete hospodařit společně, nebo odděleně, jaké jsou vaše finanční cíle.

  • Pečujte o svůj intimní život.

Před oltářem jste souhlasili s tím, že vaším jediným sexuálním partnerem bude váš muž / vaše žena. Proto na svém sexuálním životě pracujte, taktně, ale otevřeně o něm komunikujte a nezanedbávejte ho ani v době krizí nebo hektičtějších životních období.

  • Travte čas dohromady i odděleně.

Je důležité, abyste našli mimo vegetění doma nějakou společnou aktivitu, kterou spolu budete rádi provozovat. Zároveň ale myslete I na to, že by někdy každý z vás měl mít čas pro sebe. Jednak si splníte svá přání a jednak budete mít příležitost se na druhého těšit.

Nikdy se nechoďte vybrečet na rameno rodičům, nepomlouvejte svého muže nebo svou ženu, buďte otevření a vstřícní. Přijdou těžká období, kdy budete o svém manželství pochybovat, ale když budete mít vůli, odvahu a lásku, překonáte všechno.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno