Přestože o svou pleť pravidelně pečujete za pomocí drahé kosmetiky a celé řady krémů, pokud si chcete zachovat mladistvý vzhled, je nezbytně nutné nepodceňovat také péči zevnitř. Ano, můžete sice sáhnout po různých vitamínech a jiných doplňcích stravy, ale za nic vám vaše tělo nepoděkuje víc než za potraviny, které přímo překypují vitamíny, které pozitivně ovlivní váš vzhled. O jaké potraviny se konktrétně jedná?

1. Borůvky

Borůvky obsahují vysoké množství antioxidantů, které jsou hlavním bojovníkem v boji proti stárnutí. Navíc mají také vysoký obsah vlákniny. Budou tedy udržovat vaše střeva v kondici, a navíc zabrání trávicím obtížím. V neposlední řadě borůvky působí jako ochrana proti onemocnění močových cest.

2. Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou výbornou volbou pro všechny milovníky sladších snídaní. Obsahují totiž složené sacharidy, které se v těle odbourávají pomaleji než cukry jednoduché, které vás udrží déle syté, a navíc snižují chuť na sladké. Ovesné vločky jsou taktéž bohaté na vlákninu. Kromě toho obsahují vysoké množství zinku, který je skvělou výživou pro vlasy a nehty.

3. Luštěniny 

Luštěniny jsou skvělým zdrojem rostlinných bílkovin, které jsou nezbytné pro formování zdravé a pevné pokožky. Oproti živočišným bílkovinám navíc obsahují velké množství vlákniny. Příznivě působí také na srdce a při pravidelné konzumaci můžete předejít vzniku infarktu či jiných srdečních příhod.

4. Lněné semínko

Lněné semínko je známé především pro svůj vysoký podíl omega-3 kyselin a je výbornou volbou pro ty, kteří z různých důvodů nejedí ryby a mořské produkty. Tyto mastné kyseliny účinně snižují vysokou hladinu cholesterolu, a navíc napomáhají odbourávat tukové zásoby. V neposlední řadě i lněné semínko obsahuje vysoký podíl vlákniny a bojuje tak proti poruchám trávení.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno