V tomto chladnějším období je více než nutné, abyste posilovala vaši imunitu. Nemusíte hned běžet do lékárny pro zásoby vitamínu C, stačí když budete dodržovat obecné zásady zdravého životního stylu. Silná imunita se zakládá především na harmonii vašeho těla a ducha.

1. Dostatečně spěte

Spánek je základ pro fungování lidského těla. Pokud jste nevyspalá, váš organismus bude náchylnější k mnoha různým nemocem, vaše imunita zeslábne a pravděpodobně budete mít sklony doplňovat energii jinak – přemírou kávy nebo hromadou sladkostí. Druhá věc je skutečnost, že „dostatečně spát“ znamená pro každou z nás něco jiného. Zatímco někdo striktně dodržuje 8 hodin spánku, jiné bude stačit například 6 a další naopak bude požadovat 10.

2. Jezte vyváženou stravu

Není to o tom držet různé diety, o kterých si mnohdy chybně myslíme, že jsou zdravé. Spíše je to o tom správně si v jídle vybírat a dávat přednost zdravějším variantám. Neodpírejte si nutně všechno (nezdravé), co milujete, ale jezte střídmě a s rozvahou.

3. Omezte alkohol

S alkoholem je to stejné jako s jídlem. Střídmost je v tomto směru nezbytně nutná. Samozřejmě, že zajít sem tam po práci s kamarádkami na dvě deci bílého je naprosto v pořádku. Spíše je to o tom vyvarovat se a omezit celonoční večírky v klubech. Koneckonců i vy sama nejspíš po takových nocích cítíte, jak moc je to pro vaše tělo náročné

4. Zbavte se stresu

Jak je známo, zdraví organismu je odrazem určité duševní rovnováhy v harmonii s tělem. Proto se nezanedbávejte a dopřávejte si dostatek odpočinku a relaxace.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno