Co s kuchyní, když vám zevšední? Co třeba vnést do ní trochu jara? Nemusíte ji hned celou renovovat. I s malým rozpočtem může vaše kuchyň doslova rozkvést, chce to jen nápad a trochu odvahy.

Jaro je tady a s ním možná i touha po změně ve vaší kuchyni. Na úplnou rekonstrukci to ještě nevypadá, a přesto by to něco chtělo. Stačí pár nových kousků, které vaši kuchyň rozsvítí. Ještě než začnete, zamyslete se, zda není času udělat jarní inventuru.

Očista kuchyně

Zrevidujte, co opravdu používáte často a rádi a co naopak jen zabírá místo nebo nefunguje. To platí i pro rozbité nádobí, prasklá kuchyňská prkénka, suché květiny nebo prošlé potraviny. V další fázi se zaměřte na důkladnou očistu všech spotřebičů, a to nejlépe pomocí přírodních čisticích prostředků jako je ocet, jedlá soda, citrón, rostlinné a esenciální oleje. Je čas vyčistit pracovní desku, varnou desku, myčku nádobí, troubu, rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu, ale i digestoř. Velkou pozornost věnujte dřezu, semeniště bakterií.

Odvažte se s barvami

Když prostor zbavíte nečistot a neužitečných věcí, můžeme přistoupit k jednoduché obměně.  Interiérová designérka Lenka Bačová radí svým klientům, aby se drželi vlastní intuice a vnesli do domácnosti své oblíbené motivy jako třeba hory nebo exotické krajiny. Proč ne? V moderní kuchyni by neměly chybět barvy, a to i odvážnější kombinace. „Buďte odvážní a dopřejte si radost z výjimečných barev a dekorací. Prostřete stůl ve vaší nejmilejší barvě. Kupte si prostírání, ubrousky a nějakou dekoraci na stůl (stačí jedna váza, svíčka a květina v květináči ve zvolené barvě). Oblékněte okno v kuchyni do nového bytového textilu, pořiďte si nové závěsy a záclonu,“ radí designérka. Rychlou změnu docílíte i tapetou nebo vymalováním jedné stěny či jídelního koutu. Moderní barvou nejen v módě je stále hořčicová, ale proč nezvolit třeba modrou nebo růžovou, když je máte rádi. Zamilovali jste se na letní dovolené v Portugalsku nebo Španělsku do pestrobarevných dlaždic azulejos? Nemusíte kvůli tomu měnit celý obklad, protože si můžete vybrat z velké škály nástěnných samolepicích dekorací, vyrobených ze speciálního nehořlavého materiálu.

Drobnosti za pár korun

U kuchyňské linky designérka navrhuje vyměnit úchytky tak, aby více ladily s ostatním interiérem. Nebo nahradit dvířka u kuchyňské linky jinými, ať už spodní dvířka nebo horní, nebo pouze některé šuplíky, třeba v barvě nového závěsu. Náročnější už je výměna kuchyňské desky nebo kuchyňské baterie, ale rozhodně se vyplatí.

Moderní spotřebiče

Moderní kuchyně nemusí zahrnovat jen nový design, ale také výkonné spotřebiče a pomocníky do domácnosti. Zvažte, zda není čas investovat do nových technologií a kvalitních spotřebičů, které vám ušetří čas i peníze. Například nejrychleji uvaříte na indukční varné desce, kde se dá nastavit i časovač, který po zvolené době sám vaření zastaví. Rychlejší a pohodlnější je i údržba, za zmínku stojí i bezpečnost. Dokonce se dá uzamknout, aby s ní nemohly manipulovat děti.  Kdo peče často a nerad čistí troubu, ocení samočisticí trouby, ale také teleskopický výsuv, který umožní snadno a bezpečně vysunout plech nebo nádobu z trouby. Možností je zkrátka více, stačí jen vybrat tu, kterou vám rozpočet dovolí.

———————Komerční článek——————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno