Přestože se může zdát, že jde o poměrně banální a běžný problém, vypadávání vlasů, ale také lámání a třepení nehtů může značit mnohem závažnější problém. Vždy byste se tedy měla nejprve zaměřit na vyhledání konkrétní příčiny, zejména v případě, že vás trápí oba tyto problémy. Zpravidla se jedná částečně o geneticky podmíněný fakt, jehož intenzita bývá podporována stresem. Dále se se zhoršenou kvalitou vlasů a nehtů potýkají také ženy, které procházejí obdobím hormonálních změn, nejčastěji pubertou nebo menopauzou. Další typickou příčinou je nedostatek některých vitamínů a minerálních látek. Co konkrétně vám může na tyto problémy zabrat?

1. Vitamíny

Od problémů s kvalitou vlasů a nehtů vám může pomoci několik vitamínu. Prvním z nich je vitamin A, kterému je obecně (spolu s vitamínem E) přezdíváno „vitamin krásy“. Kromě vlasů a nehtů vám totiž pomůže i s případnými problémy s vaší pletí. Dalšími významnými „podpůrci kvality“ jsou vitamíny skupiny B. Mezi ty nejvýznamnější (v případě vlasů a nehtů) se řadí B2 a B6. V případě, že vás dlouhodobě ovládá stres, můžete se ho pokusit snížit vitamínem B1.

2. Minerály

Z minerálů je nejpodstatnějším vitamínem zinek. Zinek má stejně jako vitamín A širší záběr, a kromě vlasů a nehtů pozitivně ovlivňuje také kvalitu pleti. Doporučuje se zejména při problémech s akné.

3. Pozor na manuální poškozování vlasů a nehtů

Příliš časté lakování nehtů a zejména využívání odlakovače totiž mít vliv na jejich zhoršenou kvalitu, stejně jako v případě vlasů fénování, žehlení, anebo kulmování vlasů.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno