Poznala jste se v podzimním typu? Není sice tak častý jako letní, ale mnoho žen patří k tomuto krásnému teplému typu. Ovšem i podzimní typ má své podtypy, a tak je dobré se s nimi seznámit.

Základní znaky

Jste-li podzimní typ, patříte k teplému typu. Vlasy máte od světlých až po tmavě hnědé, velmi často zrzavé. Míváte pihy. Oči můžete mít modré, modrošedé, zelené, ale nejčastěji hnědé. Pleť je broskvová, ale špatně se opaluje.

Podtypy podzimního typu

  1. Pravý podzim

V tomto podtypu se poznáte, pokud máte vlasy dočervena, tedy zrzavé. Oči můžete mít hnědé nebo zelené a skoro jistě máte pihy. Barvy vám budou slušet jasnější – z podzimní palety, kterou vám představíme dále.

  1. Světlý podzim

Máte světle hnědé vlasy se zlatavými odlesky, oči budete mít nejčastěji zelené nebo modré. Velmi se podobáte jarnímu typu, ale jarní barvy by vám nesedly, lepší budou jemné a tlumené odstíny podzimních barev.

  1. Tmavý podzim

Nejčastěji máte tmavě hnědé vlasy a hnědé oči. Můžete mít pihy. Pleť máte teplou a tmavších odstínů. Budou vám slušet syté barvy podzimní palety.

Barvy pro váš šatník

Barvy pro váš šatník jednoznačně určuje podzim. Vyberte si žlutou, oranžovou, béžovou i hnědou, a neuděláte chybu. Rovněž vám budou slušet další teplé barvy: lososová, korálová, červená, ale i zelená s teplými tóny žluté nebo olivové. Nenoste čistě bílou, raději bílou s krémovým nebo žlutým nádechem, ani čistě černou, raději třeba černofialovou barvu. Vyzkoušejte i různé vzory: např. květinové apod.

A jak je to s make-upem

Volte přirozený, transparentní make-up i pudr. Jako tvářenku volte jakoukoliv teplou barvu kromě růžové. Vyhněte se jen černým linkám na oči, jinak můžete používat černou i hnědou řasenku, a stíny ve všech přírodních podzimních barvách: celou paletu hnědé, do žluta, do oranžova, i se zlatavým nádechem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno