Většina žen asi ví, že nemůže o pleť pečovat stále stejně, ale měly by svou péči přizpůsobovat i ročnímu období. Zkrátka a dobře, v zimě a v létě bude správná péče vypadat pokaždé jinak. Tušíte ale jak?

Zima dává naší pokožce pořádně zabrat. Chladné počasí a mráz ji vysušuje a tak vyžaduje speciální péči. V dnešním článku si povíme, jak se o ni v těchto studených měsících správně starat.

Hydratace

V zimě díky minimální vlhkosti vzduchu naše pokožka opravdu trpí. Je napnutá, suchá, podrážděná a objevují se šupinky. Vyplatí se tedy na toto období zainvestovat do kvalitních krémů a dopřát si pořádnou hydrataci. Jaký typ krému budete v zimě potřebovat? Doporučuji vyměnit lehčí krémy za hutnější zimní krémy na bázi emulze vody v oleji. Obsah oleje zanechá na vaší tváři žádoucí mastný film, který vaši pokožku ochrání proti vniknutí mrazu. Další skvělý pomocník, který byste si měly pořídit, je arganový olej.

Nezapomínejte na ruce a rty

Nejen naše pleť, ale i ruce a rty v zimě trpí a je potřeba jim věnovat stejnou péči. Jinak je dost možné, že tyto partie budou připomínat spíše struhadlo. Mějte tedy vždy po ruce balzám na rty a krém na ruce. A pamatujte na pravidlo – hydratovat, hydratovat, hydratovat.

Krémy vás ovšem nespasí

Pokud chcete mít krásnou a zdravou pokožku, tak musíte své tělo vyživovat nejen zvenku, ale samozřejmě i zevnitř. Nezapomínejte tedy na pitný režim. V zimě mnohdy málo pijeme, protože nás chladné počasí nenutí doplňovat tekutiny, na rozdíl od léta, kdy jsme vyprahlí z horka. To je ale chyba. Na pitný režim musíte dbát po celý rok.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno