Vítr, mráz, velké teplotní výkyvy. To jsou faktory, které neblaze působí na naši pleť. Naučte se o ni správně pečovat!

Hydratace – základ všeho

Zázračná voda je základem k úspěchu krásné pleti v každém věku. Když má pleť vody dostatek, je příjemně hladká, zářivá a plná života. Jenže právě v zimních měsících pleť trpí nejvíce! Vítr a mráz ji nepříjemně vysušuje, stejně tak jako suchý vzduch v místnosti a následný teplotní šok při vstupu do mrazivého počasí.

Nenechte svou pleť zbytečně trpět a dopřejte jí základní hydratační péči v pravidelných intervalech. Velkým hitem pro letošní zimu jsou krémy s obsahem kyseliny hyaluronové. Tato kyselina má zázračný účinek nejen jako pečující faktor, ale také působí do hloubky tkání.  Kyselina hyaluronová se dá zakoupit i jako přípravek do nápojů. Díky zázračnému nektaru pak bude vaše pleť zářivá, odolná vůči vysušení a také jemnější.

Svěřte svou pleť do rukou profesionálů

O tom, že bychom do salonu měly zajít alespoň jednou za měsíc, víme všechny. Ale ruku na srdce, která z nás to skutečně dodržuje? Proto alespoň v zimě si dopřejte pravidelnou profesionální péči. Odborník posoudí stav vaší pleti a vybere správné přípravky a ošetření, které jsou pro vaši pleť žádoucí. Kvalitní pleťové přípravky odstraní suchou kůži a rozjasní pleť tak, že bude vypadat i po celodenním maratonu jako ze žurnálu. O to méně pak budete mít práce s výběrem kosmetických přípravků a možná si domů odnesete i nějaký ten voňavý pleťový medikament.

Používejte pravidelně masky

Pravidelná péče vyžaduje intenzivní kúru alespoň jednou za týden. Vždy, když pleť potřebuje okamžitou pomoc, sáhněte po adekvátní pleťové masce. Čisticí masku, kdy je pleť vysušená a unavená, vyměňte za hydratační a výživnou. Ideální jsou jednorázové sheet masky, které se dají použít i během dne na nalíčený obličej jako SOS záchrana, třeba před důležitou obchodní schůzkou.

Pleť ale samozřejmě potřebuje pravidelnou hloubkovou péči, kterou jí dopřejte na čistém obličeji bez make-upu. Když nemáte dostatek času nebo když chcete mít ze své domácí péče opravdu maximální užitek, zkuste domácí ošetření pomocí speciálního přístroje, řízeného aplikací. Plátýnková maska se do přístroje vloží a pak už za vás vše dělá chytrý pleťový pomocník.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno