Vlasy jsou nejdůležitější předností žen ale i mužů. Je proto velmi důležité dopřát jim péči, jakou si zaslouží a případné problémy začít řešit co nejdříve. Mít krásné a kvalitní vlasy určitě není jednoduché, ale výsledek rozhodně stojí za to. Jakým chybám se vyvarovat a jak péči o ně ještě vylepšit? To se dozvíte v tomto souhrnném článku.

Vyhněte se zbytečným chybám ve vlasové péči

Každý ví, že vlasy je potřeba pravidelně mýt, pročesávat a co nejméně je zatěžovat. Možná se vám však zdá, že tato základní péče vašim vlasům nestačí. Třeba jen děláte zbytečné chyby, které váš vlasový porost znehodnocují, připravují je o zdraví, lesk i sílu a vy o tom ani nevíte. Čemu se tedy vyhnout?

  1. Přehnaný styling: Pokud rádi experimentujete se vzhledem svých vlasů, uvědomte si, že každé barvení, gelování i lakování je nepřiměřeně zatěžuje. Jestli je navíc takto trápíte příliš často, může to být důvodem ke ztrátě jejich kvality i zdraví. Všechny přípravky, které slouží ke stylizaci vlasů proto používejte střídmě a snažte si pořizovat jen skutečně kvalitní výrobky.

 

  1. Nepravidelné stříhání: Mnoho lidí si neuvědomuje, jak je pravidelné stříhání vlasů důležité. Především jejich konečků, protože ty ovlivňují zdraví našich vlasů nejvíce a bývají často roztřepené a vysušené. Nevypadá to vůbec hezky a navíc se takto postupně znehodnocuje celý vlas. Při pravidelném stříhání konečků své vlasy posílíte a mohou i rychleji růst, když jim v tom nebrání mrtvé části vlasů.

 

  1. Používání univerzálních přípravků: V domnění, že šetříme čas i peníze, často sáhneme po univerzálních přípravcích 2v1 nebo dokonce 3v1. Tyto přípravky se však hodí spíše na cesty nebo ke sportu, ale určitě ne na pravidelnou každodenní péči o vlasy. K té musíte mít odpovídající šampony, balzámy a vyživující masky zvlášť podle typu svých vlasů a požadovaného účinku. Vždy si také jakýkoliv přípravek z vlasů důkladně vypláchněte!

Problémy s vlasy řešte co nejdříve

Jestliže jsou vaše problémy s vlasy dlouhotrvající, zkuste nejprve změnit vlasové přípravky, které již vašim vlasům možná nevyhovují. Za zvážení stojí také návštěva kadeřnice, která je schopná snadno zjistit, jaké problémy vaše vlasy mají a čím je vyřešit. Pokud ztrátu kvality vlasů doprovází i problémy s pletí, měli byste zkusit obohatit také svůj jídelníček o vitamíny a minerály. Vlasům mimo jiné škodí příliš hrubé zacházení, změny teplot, nešetrné vysoušení, horko i zaprášené prostředí. Mnohdy nejde těmto vlivům úplně zabránit, ale můžete vyzkoušet i některé z přírodních způsobů péče o vlasy, které si podrobněji popíšeme v některém z příštích článků.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno