Snad každá z nás se v životě setkala s odmítnutím ze strany svého partnera, případně potencionálního partnera. Přestože se jedná o dvě různé životní situace, které se liší svou náročností, spojují je obvykle stejné pocity – bolest ze ztráty partnera, odmítnutí a mnohdy také pokles sebevědomí. Většinou se nám hlavou honí hlavou různé otázky jako: proč zrovna já? Co jsem udělala špatně, že jsem si tohle zasloužila? Nebo: jak to můžu vrátit zpátky?

Pravda je taková, že jste mnohdy ani nemusela udělat nic špatně (ve vztahu k bývalému partnerovi). A pokud je něco, co byste rozhodně neměla dělat, pak je to pokoušet se slepit vás vztah s partnerem, který vás zavrhnul. Uvědomte si, že styl, jakým s vámi váš přítel jednal pouze odrážel způsob, jakým o sobě smýšlíte vy sama. Že vám to nedává smysl? V prvé řadě, nic neprobíhá ze dne na den, a pokud se vás partner rozhodl opustit, pravděpodobně nad tím nějakou dobu přemýšlel. Jestliže jste si dovolila být ve vztahu, ve kterém se vám nedostávalo tolik lásky, kolik mělo, pravděpodobně si sama sebe z nějakého důvodu nevážíte.

Pokuste se odhalit důvody, které vás v takovém partnerském svazku udržovaly, a právě na nich zapracujte. Nejběžnější záležitost, která tyto ženy obvykle spojuje je nízké sebevědomí. Pokud si nevážíte sama sebe, jak si vás potom může vážit ten druhý? Odpověď na otázku: jak se vyrovnat se ztrátou svého partnera je tedy jednoduchá. Odpověď se totiž skrývá ve vašem nitru. Zapracujte na vztahu k sobě samé a uvidíte, že muži jako mávnutím kouzelného proutku změní také pohled na vás.

Více článků najdete na portálu mamci.cz  

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno