Zdroj foto: pixabay

Online vyučování pro vaše děti: V době nouzového stavu a uzavření škol mnoho rodičů řeší, jak učit svoje děti. V mnohém jim mohou napomoci různé online aplikace, které děti nejen naučí, ale i zabaví na dlouhou dobu – a vy se pak můžete v klidu věnovat své práci na home office. Samozřejmě to vyžaduje více notebooků na jednu rodinu.

Na procvičování čtení, angličtiny a španělštiny

Poměrně dobrá je aplikace www.vcelka.cz, která je určena hlavně pro prvňáky na výuku čtení, písmenek, hlásek apod. Kromě češtiny jsou zde i základy angličtiny (zejména opět hlásky) a španělštiny. Aplikace je po dobu uzavření škol poskytována zdarma.

Na obecné procvičování čj, mat, aj, nj, přírodopisu, zeměpisu, dějepisu, chemie a fyziky

Na téměř všechny předměty od základní až po střední školu je tu web www.umimeto.org. Některá cvičení jsou opravdu propracovaná, spousta je jich provedena zábavnou formou. Web ještě není zcela kompletní, a tak nenaleznete úplně všechna procvičování třeba z dějepisu, zeměpisu apod. Na web musíte získat hesla od svých učitelů, kteří zde musí založit třídu.

Zdroj foto: pixabay

Na procvičování obecných dovedností

Na procvičování obecných dovedností, ale i češtiny, matematiky aj., je dobrý web www.proskoly.cz, na něj ale musíte také získat přihlašovací hesla od svých učitelů. Na rozdíl od jiných webů zde například můžete zjistit, jaké zvláštní dovednosti vaše dítě má, jakou má inteligenci apod.

Matematika podle Hejného

Učí se vaše dítě matematiku podle profesora Hejného? Vyzkoušejte aplikaci H-mat, která je po dobu koronavirových prázdnin také zdarma. Vychází z učebnic, podle kterých dítě jede ve škole, a tak si můžete cvičení zopakovat a procvičovat podle libosti. Na facebookové skupině pak můžete řešit problémy s učiteli i ostatními rodiči.

Vzdělávací videa ze všech oborů a oblastí

Na ČT edu České televize najdete zase spousty krátkých videí z dějepisu, zeměpisu, přírodopisu apod., která mohou děti využít k další domácí přípravě. Spolu s televizním pořadem Učitelka je to určitě vhodný nástroj pro rodiče, kteří potřebují dopoledne pracovat.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno