Také si stále lámete hlavu nad tím, jaký odstín make-upu je pro vás ten pravý? Stalo se vám, že jste si koupila drahý make-up a posléze zjistila, že vám vůbec nevyhovuje? Nemáte tušení, jaký je podtón vaší pleti a jak to zjistit? Už nechcete vyhazovat peníze za make-upy, které vám nakonec neudělají takovou službu, jakou od nich očekáváte? Tak to je dnešní článek právě pro vás. Výběr toho ideálního make-upu je složitou matematikou pro mnoho z nás a málokdo se trefí na první dobrou. Ovšem pokud na používání make-upu trváte, tak se vyplatí opravdu hledat a zjišťovat, protože neexistuje v líčení nic horšího, než nesedící oranžový make-up.

Zjistěte svůj podtón

Zjistěte, jaký máte podtón pleti a máte skoro vyhráno. Podtón vaší pleti máte daný od narození a věkem se nijak nemění, a to ani v případě opálení. Co je to vlastně podtón pleti? Je to zbarvení, které máte pod kůží. Rozlišujeme tři typy podtónů, tedy studený, teplý a neutrální a i když se třeba pohybujete na nějakém rozhraní, vždy jeden převažuje a tím se musíte řídit.

Jak ho zjistit?

Existuje několik způsobů. Na první způsob potřebujete oranžový a modrý oční stín. Ideálně matný a bez třpytek. Důkladně si odličte obličej a nechte ho chvilku odpočinout, aby se jeho barva srovnala a vymizela případná zarudnutí způsobená odličováním a drhnutím pleti. Poté naneste na jedno líčko modrý a na druhé oranžový stín. Pořádně se prohlédněte, jak který stín na vás působí a dozvíte se, co potřebujete. Ta barva, která se bude k vaší pleti krásně hodit, splyne s ní a bude na vás působit přirozeně, vyjadřuje váš podtón pleti. Druhá barva bude naopak působit rušivě a bude vidět, že vám to nesedí. Také se může stát, že ani jedna barva nebude působit rušivě, v tom případě máte pravděpodobně neutrální podtón. Další způsob ke zjištění podtónu pleti probíhá také za pomocí barev a jsou to zlatá a stříbrná, což je jeden z nejčastějších způsobů. Potřebujete v podstatě jakékoli předměty těchto barev, které si přiložíte k obličeji. Stříbrná barva bude slušet ženám se studeným podtónem, zlatá naopak těm, které mají teplý podtón.

A poslední způsob, kterým vás inspiruji, je zjištění vašeho podtónu pomocí vašeho zápěstí – prozradí vás žilky! Své zápěstí si prohlédněte na přirozeném denním světle. Pokud jsou vaše žíly modré nebo fialové, máte studený podtón pleti. Nazelenalé žilky naopak značí teplý podtón pleti. A opět – pokud nedokážete pořádně určit, kam spadáte, máte pravděpodobně neutrální podtón pleti, většinou se to týká žen s olivovou pletí.

Vyražte nakupovat!

Pokud už v této otázce máte jasno, můžete vyrazit nakupovat! Nezapomeňte make-up v drogerii nejprve vyzkoušet, k tomu využijte tester. Je zažitým zvykem zkoušet odstín na hřbetu ruky, ale toto nedoporučuji, pokud chcete vybrat opravdu precizně a opět se s výběrem neseknout. Nic nemůže být spolehlivějšího, než make-up vyzkoušet přímo na tváři. Pokud neuvidíte rozdíl mezi barvou make-up a vaší tváří, našla jste ten pravý make-up pro vás. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi více produkty, vždy je lepší sáhnout po tom světlejším.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na