Také si stále lámete hlavu nad tím, jaký odstín make-upu je pro vás ten pravý? Stalo se vám, že jste si koupila drahý make-up a posléze zjistila, že vám vůbec nevyhovuje? Nemáte tušení, jaký je podtón vaší pleti a jak to zjistit? Už nechcete vyhazovat peníze za make-upy, které vám nakonec neudělají takovou službu, jakou od nich očekáváte? Tak to je dnešní článek právě pro vás. Výběr toho ideálního make-upu je složitou matematikou pro mnoho z nás a málokdo se trefí na první dobrou. Ovšem pokud na používání make-upu trváte, tak se vyplatí opravdu hledat a zjišťovat, protože neexistuje v líčení nic horšího, než nesedící oranžový make-up.

Zjistěte svůj podtón

Zjistěte, jaký máte podtón pleti a máte skoro vyhráno. Podtón vaší pleti máte daný od narození a věkem se nijak nemění, a to ani v případě opálení. Co je to vlastně podtón pleti? Je to zbarvení, které máte pod kůží. Rozlišujeme tři typy podtónů, tedy studený, teplý a neutrální a i když se třeba pohybujete na nějakém rozhraní, vždy jeden převažuje a tím se musíte řídit.

Jak ho zjistit?

Existuje několik způsobů. Na první způsob potřebujete oranžový a modrý oční stín. Ideálně matný a bez třpytek. Důkladně si odličte obličej a nechte ho chvilku odpočinout, aby se jeho barva srovnala a vymizela případná zarudnutí způsobená odličováním a drhnutím pleti. Poté naneste na jedno líčko modrý a na druhé oranžový stín. Pořádně se prohlédněte, jak který stín na vás působí a dozvíte se, co potřebujete. Ta barva, která se bude k vaší pleti krásně hodit, splyne s ní a bude na vás působit přirozeně, vyjadřuje váš podtón pleti. Druhá barva bude naopak působit rušivě a bude vidět, že vám to nesedí. Také se může stát, že ani jedna barva nebude působit rušivě, v tom případě máte pravděpodobně neutrální podtón. Další způsob ke zjištění podtónu pleti probíhá také za pomocí barev a jsou to zlatá a stříbrná, což je jeden z nejčastějších způsobů. Potřebujete v podstatě jakékoli předměty těchto barev, které si přiložíte k obličeji. Stříbrná barva bude slušet ženám se studeným podtónem, zlatá naopak těm, které mají teplý podtón.

A poslední způsob, kterým vás inspiruji, je zjištění vašeho podtónu pomocí vašeho zápěstí – prozradí vás žilky! Své zápěstí si prohlédněte na přirozeném denním světle. Pokud jsou vaše žíly modré nebo fialové, máte studený podtón pleti. Nazelenalé žilky naopak značí teplý podtón pleti. A opět – pokud nedokážete pořádně určit, kam spadáte, máte pravděpodobně neutrální podtón pleti, většinou se to týká žen s olivovou pletí.

Vyražte nakupovat!

Pokud už v této otázce máte jasno, můžete vyrazit nakupovat! Nezapomeňte make-up v drogerii nejprve vyzkoušet, k tomu využijte tester. Je zažitým zvykem zkoušet odstín na hřbetu ruky, ale toto nedoporučuji, pokud chcete vybrat opravdu precizně a opět se s výběrem neseknout. Nic nemůže být spolehlivějšího, než make-up vyzkoušet přímo na tváři. Pokud neuvidíte rozdíl mezi barvou make-up a vaší tváří, našla jste ten pravý make-up pro vás. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi více produkty, vždy je lepší sáhnout po tom světlejším.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno