Ať už bydlíte s dětmi v malinkém 2+1 nebo vás právě velký dům dohnal k tomu trávit většinu dne pouze dole v obýváku, možná vás trochu trápí, že váš obývací pokoj rozhodně nevypadá jako ze žurnálu. Místo, aby se skvěl čistotou a vyzařoval osobitý styl, hrozí tam návštěvám i domácím tak akorát nebezpečí úrazu kvůli věčně poházeným hračkám. Jaké kompromisy tedy ve vaší domácnosti udělat, abyste všichni byli spokojení, když obývák a herna jsou zároveň?

  • Hoďte se do klidu

Možná nejde zrovna o radu, kterou byste chtěla slyšet, ale děti časem vyrostou a svoje „krámy“ ze společného prostoru odstěhují. Jde tedy pouze o pár let. Navíc společné trávení času s dětmi v jedné místnosti může vést k bližším vztahům v rodině. Zkuste se na to dívat pozitivněji a neřešit každý drobek nebo pastelku.

  • Vhodně uspořádejte prostor

Důkladně se zamyslete nad uspořádáním nábytku v obývacím pokoji. Mnohem lépet bude působit, když dětem a jejich hračkám vyhradíte jeden kout, ve kterém bude zcela legální mít hračky dle libosti. Zbytek prostoru zařiďte tak, jak si přejete. Myslete však na praktičnost.

  • Obměňujte hračky

Čím méně hraček, tím méně nepořádku, tím méně nervů. Děti ke spokojenosti a hře nepotřebují 5 plných krabic hraček. Hračky jednou za čas protřiďte. Ty, se kterými už si děti hrát nebudou, vyřaďte a zbytek obměňujte.

  • Učte děti pořádku

Ne zrovna sympatické nařízení „Můžeš si vyndat další hračku, až když uklidíš tu první.“ raději hoďte za hlavu. Potírá dětskou kreativitu. Ale naučit děti uklízet věci na své místo, popř. poslechnout, aby poházené hračky uklidily, bude nezbytné. Chce to pevné nervy, ale jde to.

  • Večer ukliďte

Rozhodně ne v 10 večer, když děti spí. Před jejich koupáním společně srovnejte hračky, uložte je na jejich místa. Za prvé si uděláte radost, protože budete mít pocit, že alespoň v nějakou denní dobu obývák vypadá trochu k světu a za druhé vás ráno netrefí z toho neskutečného nepořádku šlak.

Pokud milujete pořádek, může to být pro vás těžké, ale děti spíše než sterilní čistotu ocení pohodovou maminku. Takže se zhluboka nadechněte a začněte si užívat vašeho hraček a dětí plného domova naplno.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno