Možná, že jste na nemocenské v těhotenství dobrovolně, možná zcela proti své vůli. Ať tak či tak, řadíte se k mnoha matkám, které toužebně vyhlížejí datum porodu, protože znají zpaměti televizní program i hlášky ze seriálů, přečetly veškerou literaturu, co mají doma, provedly jarní úklid na pět let dopředu a dokonce si nalakovaly nehty na nohách. Jak toto období, kdy vás limituje vaše tělo i vycházky, prožít tak, abyste byla spokojená?

  • Práce z domova

Pokud máte tu možnost, skočte po ní. Případně si zkuste najít nějaký přivýdělek, který vám zdravotní stav umožní. Věřte, že nejdřív se těšíte, že si odpočinete, a po pár týdnech máte toho nicnedělání plné zuby.

  • Studium

Začněte se učit jazyky nebo se přihlaste do kurzu účetnictví či fotografování. Pokud si věříte, tak klidně i na vysokou. Zaměstnáte svou mysl, a když dobře vyberete i předmět svého studia, jako když nově nabyté vědomosti a dovednosti po mateřské najdete.

  • Pořádek

Nejde ani tak o umývání oken a sklepních prostor, ale zkuste si udělat pořádek ve věcech a v životě. Protřiďte oblečení, knihy, nádobí, fotky v počítači, prostě všechno, co vám přijde pod ruku. Jednak se budete cítit úžasně, jednak uvolníte nějaký prostor na věci pro miminko.

  • Knihy

Začněte opět pravidelně chodit do knihovny. Můžete si půjčovat knihy, které vám rozšíří obzory, ale ještě mnohem lépe uděláte, když četbu pojmete prostě jako relaxaci a napůjčujete si knihy, které vtipně prezentují skutečné životy matek. Smíchem uděláte dobře sobě i miminku.

  • Odložené věci

Každá domácnost ví o věcech, které je třeba zařídit, ale které se neustále odkládají. Nejdříve sepište všechny resty a poté aktivně pracujte na jejich vyřešení. Léta nefungující zvonek, objednání k zubaři, zařízení bio popelnice, jistě brzy budete mít seznam plný.

  • Schůzky

Kontaktujte lidi, na které jste si celé roky neudělala čas, oživte trochu vztahy. Sejděte se s kamarádkami ze střední nebo z bývalé práce, pozvěte vzdálenou rodinu. Snažte se navázat vztahy s kamarádkami, které mají děti, protože to budou ony, se kterými za pár měsíců budete chtít trávit čas.

  • Zaplněný mrazák

Pokud máte velký mrazák, klidně ho celý zaplňte, protože po porodu budete více než vděčná, že nemusíte řešit obědy objednáním pizzy, sáčkovou polévkou nebo doprošováním se matky či tchyně.

  • Věci pro miminko

S přípravami výbavičky nespěchejte, ale ani neotálejte. Klidně mějte vše připraveno dva měsíce před porodem, ale rozhodně tím nezaplňte celé těhotenství.

Snažte se prostě vytvořit si smysluplnou náplň dne. Naslouchejte však doktorům i svému tělu a odpočívejte. Dostatkem spánku a romantickými filmy opravdu nic nezkazíte.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno