Máte chuť na sladké a neumíte si po obědě odpustit sladkou tečku? Zbavte se této neřesti ještě dnes a užívejte si pocity bez výčitek.

Proč máte po obědě chuť na sladké

Často se vám stává, že po obědě zamíříte do cukrárny, kde utratíte veškeré kapesné za dortík nebo alespoň sladkou tyčinku? Pokud se tento zvyk stal pravidlem a vám touha po sladkém není příliš po chuti, přemýšlejte, co chuť na sladké může vyvolat. Můžete zajídat stres? Nevíte, co s volným časem? Odměňujete se za něco? Sledujte se během běžného dne a zjistěte, co vás dokázalo vykolejit z míry tak, že se přistihnete, jak se těšíte na to, až se zakousnete do sladkého. Odtud už je jen malý krůček k tomu, zaměřit se na své „rizikové situace“ a začít na sobě pilně pracovat.

Jak na vás sladké působí

Je jasné, že vaše tělo cukr potřebuje. Kalorická bomba, která je přijímána pravidelně, se může podepsat na vaší postavě, pokud tedy nepatříte mezi pravidelné sportovkyně. Cukr se totiž ukládá v podobě tuku a ve větším množství má negativní vliv nejen na postavu, ale i na vaše zdraví. Aktivní lidé potřebují cukr ve větší míře, pasivní lidé by se ho měli vyvarovat. Problém ve vašem případě není v podobě cukru, ale ve formě, jak ho přijímáte.

Sladkosti v podobě dortů nebo sladkých tyčinek obsahují velké množství kalorií a nezdravého tuku. Co se takhle zaměřit na sladké mlsání? Pokud nemáte možnost si v práci připravit svěží ovocné smoothie, připravte si jej v pohodlí domova a do práce si ho doneste v originálním kelímku, který bude lahodit vašemu oku. Ovoce má samozřejmě také cukr, ale většina složek je tvořená z vody, vlákniny a hlavně neobsahuje žádný tuk.

Mlsejte zdravě

Chápeme, že zakousnout se namísto dobrého dortu do jablka asi není nic pro vaše chuťové smysly. Zdravé mlsání však není jen o okousávání ovoce. Můžete vyzkoušet také nejrůznější ovocné dezerty, které jsou doplněny jogurtovými dresinky. Pochutnejte si na sušeném ovoci nebo si jednou za čas dopřejte sladký oběd. S vysazením vaší neřesti musíte totiž začít postupně, proto ubírejte cukrovinky postupně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. Podle mě je nejlepší se zakousnout do jablka nebo pomeranče a po něm přejde chuť na sladke daleko víc nežpo dortíku.
    Dortík je spíše takové šidítko jako prázdné kalorie. Člověk se namlsá a dal by si další.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno