Naušnice pro holčičku – Rozpory panují mezi rodiči ohledně toho, zda a případně kdy dát holčičce náušnice. Jste zastánci náušnic, nebo je odmítáte? Chcete je dát děvčátku co nejdříve, nebo jí dáte čas, až z toho bude mít rozum? Podívejte se na všechna pro a proti, která jsme pro vás sesbírali.
Dát, či nedat
Nejvíce otázek však panuje spíše ohledně problému, zda holčičce náušnice dát, či nedat.
Pro jsou takové argumenty jako, že:
- holčička se pozná od chlapečka, který náušnice nemá,
- babičky budou mít radost, protože mohou děvčátku dát náušnice k narození, narozeninám apod.
- dívenka bude mít píchnuté uši a bude si moci měnit náušnice kdykoliv později.
Proti však stojí tyto argumenty:
- píchnutím uší můžete narušit některý z akupunkturních bodů, kterých je na oušku mnoho, a protože je miminko malé a ouško samozřejmě také, pak k takovému narušení může dojít docela snadno (já sama mám kamarádku, které museli v pozdějším věku náušnice přepichovat právě z tohoto důvodu),
- píchnutí uší může přinést do těla infekci,
- dítě to bolí a bude plakat.
Kdy náušnice aplikovat
Pokud se rozhodnete pro aplikaci náušnic, pak nejlepší věk je mezi 3. a 6. měsícem věku, kdy je děťátko již docela adaptované na vnější svět a nemá tolik pravidelných očkování.
Propíchnutí nebo nastřelení
V současné době existují dva způsoby, kterými je možné náušnice aplikovat. Propíchnutí trvá o něco déle, může krvácet a je potřeba ranku čistit. Nastřelení je rychlejší, téměř bezbolestné, ucho se nemusí ošetřovat, v jednom okamžiku je ucho propíchnuto i nastřelena náušnice. Propíchnutí provádí dětský lékař, lékař se specializací ORL nebo chirurg. Nastřelení pak dětský lékař nebo i pracovník klenotnictví.
Více článků najdete na portálu mamci.cz